Trwa ładowanie...

Warszawa. Areszt za uprowadzenie 25-latki i handel narkotykami

Policjanci z Ursynowa rozbili grupę sześciu osób podejrzanych o posiadanie i dystrybucję narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zatrzymani są też podejrzani o uprowadzenie 25-letniej kobiety. Przewieźli ją siłą samochodem z Wrocławia do Warszawy, ponieważ jej partner nie rozliczył się za dostawę narkotyków. Sześciu mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu.
Share
Warszawa. Policjanci z zatrzymanymi mężczyznami
Warszawa. Policjanci z zatrzymanymi mężczyznamiŹródło: Policja, Fot: Policja
d2cjhxz

Policjanci z Ursynowa byli poinformowani, że kilku obywateli Ukrainy może się zajmować dystrybucją środków odurzających w celu uzyskania korzyści majątkowej. Po krótkiej obserwacji w ich ręce wpadł 21-latek. Policjanci znaleźli przy nim marihuanę oraz dowody na to, że sprzedaje środki odurzające. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci wiedzieli, że zatrzymali tylko jedną osobę z grupy.

Tego samego dnia przed południem przy ul. Rejewskiego zauważyli srebrnego forda, w którym siedziało dwóch mężczyzn. Samochód zatrzymał się i stał w miejscu przez około 20 minut. Policjanci podejrzewali, że mężczyźni mogą mieć środki odurzające. Zaczęli więc sprawdzać pojazd.

d2cjhxz

Wówczas kierowca nagle ruszył. Zaczął uciekać nie zwracając uwagi na blokujące go radiowozy policyjne. Próba ucieczki zakończyła się kilkaset metrów dalej na słupie przydrożnej tablicy reklamowej. Dwóch 21-latków wybiegło z samochodu. Chcieli dalej uciekać pieszo. Zostali obezwładnieni i zatrzymani kilkanaście metrów od auta.

Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli marihuanę i mefedron.

Jak się okazało, zatrzymani wynajmowali wspólnie mieszkanie przy ul. Okopowej na Woli. Policjanci pojechali sprawdzić, czy tam również znajdują się narkotyki.

Jeden z zatrzymanych twierdził, że w mieszkaniu są inni współlokatorzy.

d2cjhxz

Próba wejścia policjantów do mieszkania spotkała się z agresją i oporem przebywających w nim obywateli Ukrainy.

Pomimo naruszania nietykalności cielesnej przez trzech mężczyzn, kryminalni weszli do mieszkania. Podejrzani usiłowali siłą zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Skończyli jednak na podłodze z kajdankami na rękach.

- Okazało się, że w mieszkaniu były kolejne porcje narkotyków. Mężczyźni ukrywali tam również 25-letnią obywatelkę Ukrainy, którą dzień wcześniej uprowadzili z mieszkania we Wrocławiu. Zatrzymali ją siłą i grozili użyciem nożna. W ten sposób chcieli zmusić partnera kobiety do zwrotu pieniędzy za środki odurzające - przekazał oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II podkom. Robert Koniuszy.Ukrainka odzyskała wolność. Natomiast przebywający w mieszkaniu 26-latek, 23-latek oraz 21-latek trafili do policyjnego aresztu.

Wszyscy podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Mokotowski sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Grożą im kary od 3 do 5 lat więzienia.

d2cjhxz

Dr Maciej Socha o aborcji. Ma apel do polityków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cjhxz

Podziel się opinią

Share
d2cjhxz
d2cjhxz