Trwa ładowanie...
dbs22cv

Warszawa. Arriva zaczęła kontrolę kierowców

Spółka Arriva, w której zatrudnieni byli kierowcy autobusów, które uległy wypadkom na trasie S8 i na Bielanach, rozpoczęła wewnętrzną kontrolę z użyciem narkotestów. Kierowcy, którzy odmówią testu, mają zostać zwolnieni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Arriva zaczęła kontrolę kierowców po wypadku na Bielanach
Warszawa. Arriva zaczęła kontrolę kierowców po wypadku na Bielanach (PAP)
dbs22cv

Arriva przetestowała już pierwszych kierowców prowadzących autobusy komunikacji miejskiej w Warszawie. Jak na razie żaden z testów nie dał wyniku pozytywnego.

Warszawa. Arriva testuje kierowców

Spółka Arriva, będąca jednym z przewoźników współpracujących z miastem, rozpoczęła wewnętrzną kontrolę kierowców na obecność narkotyków w ich organizmach. Jest to reakcja spółki po kolejnym wypadku z udziałem jej pojazdów na ulicach Warszawy.

dbs22cv

Choć pierwsze wykonane testy dają wyniki negatywne, to władze spółki podkreślają, że są świadome, że używane przez Arrivę w celach kontrolnych testy nie dają stuprocentowej pewności. Są to testy śliny ogólnodostępne na polskim rynku. Spółka zaznacza, że prowadzi rozmowy zmierzające do przetestowania pracowników w bardziej zaawansowanych badaniach laboratoryjnych.

Arriva chce przebadać 600 pracowników, jednocześnie firma zapewniła, że kierowcy, którzy nie zgodzą się na poddanie testowi, zostaną zwolnieni.

Warszawa zawiesiła współpracę ze spółką Arriva

Po wtorkowym wypadku autobusu na ulicy Klaudyny, warszawski ratusz zdecydował o zawieszeniu współpracy z przewoźnikiem, przynajmniej do czasu wyjaśnienia sprawy.

dbs22cv

Wskutek tego zawieszenia na ulice Warszawy nie wyjechało dziś 80 autobusów. Luka w komunikacji została częściowo zapełniona przez pojazdy Miejskich Zakładów Autobusowych. Prowadzone są też rozmowy z innymi przewoźnikami w celu zapełnienia powstałej w ten sposób dziury komunikacyjnej.

Źródło: RMF FM

Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości dobitnie o sprawie Durczoka: ja bym siedział

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbs22cv

Podziel się opinią

Share

dbs22cv

dbs22cv