Trwa ładowanie...
oprac. Violetta Baran
05-11-2019 18:29

Warszawa. Artur W. odwołany z funkcji burmistrza. Jednomyślna decyzja radnych dzielnicy Włochy

Oskarżany o korupcję burmistrz Woli Artur W. został odwołany ze stanowiska. Taką jednomyślną decyzję podjęła we wtorek rada dzielnicy.

Warszawa. Artur W. odwołany z funkcji burmistrza. Jednomyślna decyzja radnych dzielnicy WłochyŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dbq6rjj
dbq6rjj

Wniosek o odwołanie Artura W. złożył w ubiegłym tygodniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wcześniej Trzaskowski odwołał też wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone Arturowi W. Podobny wniosek złożyła też grupa dzielnicowych radnych - przypomina rmf24.pl.

Decyzja radnych o odwołaniu Artura W. była jednomyślna.

Jednocześnie szef klubu PiS zaapelował do radnych PO o to, by szybko powołać nowego burmistrza. Dodał, że samo odwołanie burmistrza bez wyboru jego następcy oznaczałoby, że dotychczasowy burmistrz wciąż pełniłby swoje obowiązki. Poinformował też, że razem z radnymi niezależnymi jego klub zgłosi kandydata na to stanowisko.

dbq6rjj

29 października Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu w Warszawie dwóch osób. Jedną z nich był burmistrz stołecznej dzielnicy Włochy Artur W. Drugą znany deweloper Sabri B.

Samorządowiec został zatrzymany tuż po przyjęciu 200 tys. zł, które próbował ukryć w garażu należącym do rodziny.

Prokuratura przedstawiła Arturowi W. zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Artur W. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Odmówił złożenia wyjaśnień.

Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec Artura W. trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Źródło: rmf24.pl

dbq6rjj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbq6rjj