Trwa ładowanie...
d18xsfe

Warszawa. Autobus miejski spadł na Wisłostradę z trasy S8. Są ofiary. Wiele osób rannych

Tragiczny wypadek na S8 w Warszawie. Miejski autobus przegubowy wypadł z wiaduktu na S8 i spadł na Wisłostradę.1 osoba zginęła. 5 osób jest w stanie ciężkim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Tragiczny wypadek autobusu miejskiego na S8
Warszawa. Tragiczny wypadek autobusu miejskiego na S8 (East News)
d18xsfe

Warszawa. Wypadek autobusu na S8

Autobus miejski przebił bariery na trasie S8 i spadł na nasyp przy Wisłostradzie. Najprawdopodobniej była to linia 186, ale jest to informacja jeszcze niepotwierdzona. Autobus jechał w kierunku Żoliborza.

Na miejscu pojawiły się wszystkie służby: straż pożarna, pogotowie, policja, a także specjalistyczna grupa ratownictwa medycznego. Wiadomo, że działania potrwają bardzo długo.

d18xsfe

Jak podkreślają służby, autobus wisi na nasypie i akcja musi być prowadzona bardzo ostrożnie. Autobus może w każdej chwili zsunąć się niżej. Służby czekają na firmę zewnętrzną, która będzie odsysać gaz.

Warszawa. 1 osoba nie żyje. Ok. 20 jest rannych

Wiadomo, że ok. 20 osób jest rannych, w tym 5 ciężko. 1 osoba zginęła. Wśród rannych jest dziecko. Na miejscu lądował śmigłowiec ratunkowy, który przetransportował je do szpitala. 5 osobom udzielono pomocy na miejscu.

Jak podaje Sylwester Marczak z policji, do szpitala trafiło już 17 osób. Autobusem jechało 40 osób. Wśród poszkodowanych jest kierowca autobusu.

Akcja ratunkowa się zakończyła. Wszystkim udzielono pomocy.

d18xsfe

Na miejscu rozstawiono namiot, który służy jako szpital polowy.

  PAP
(PAP)
  PAP
(PAP)

Warszawa. Tragiczny wypadek autobusu. Ogromne utrudnienia w ruchu

Jak informuje WP biuro prasowe Komendy Głównej Policji, ruch będzie kierowany na Most Północny. Prawa niecka trasy zupełnie zamknięta. Utrudnienia mogą potrwać wiele godzin.

d18xsfe

Z kolei Szymon Piechowiak rzecznik GDDKIA w rozmowie z WP zaznaczył: - Pracujemy ze służbami, zamknięta jest łącznica i kilka pasów, zabezpieczamy zator. Utrudnienia mogą potrwać nawet do jutra. Po zabezpieczeniu pasażerów będziemy organizować objazdy z policją.

Wiadomo, że na wiadukcie nie było żadnego wypadku. Nie wiadomo natomiast, dlaczego kierowca zjechał z nasypu. Pojawia się hipoteza o zasłabnięciu.

Kierowca był trzeźwy. To młody, około 20-letni mężczyzna.

Warszawa. Łukasz Szumowski o wypadku

Łukasz Szumowski zapewnił, że wszystkie ranne osoby zostały zlokalizowane i trafiły do kilku szpitali w Warszawie. - Dwie osoby są nieletnie. Jedna z nich jest już w szpitalu na Trojdena i jest jej udzielana pomoc - mówił na konferencji prasowej. Dodał, że rodziny osób poszkodowanych będą objęte pomocą psychologiczną.

d18xsfe

Warszawa. Rafał Trzaskowski wraca do Warszawy. Na miejsce jedzie wojewoda mazowiecki

Na miejscu wypadku pojawili się wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Rafał Trzaskowski przerwał swój urlop i wrócił do stolicy. Pojawił się na miejscu wypadku. Jedzie do szpitala, gdzie jest najwięcej poszkodowanych. Zapowiedział powołanie specjalnej komisji. Uruchomiono też infolinię: 222775560.

"Dramatyczny wypadek na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Autobus przegubowy spadł z mostu. Jest wiele ofiar. Na miejscu trwa akcja ratownicza, są wszystkie służby. Poprosiłem min. M. Kamińskiego i min. Ł. Szumowskiego o szczególną pieczę nad niesieniem pomocy poszkodowanym" - napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Szumowski zwołał konferencję prasową ws. wypadku.

Byłeś świadkiem wypadku na S8? Skontaktuj się z nami lub prześlij nam materiały przez dziejesie.wp.pl

d18xsfe

Podziel się opinią

Share
d18xsfe
d18xsfe