Trwa ładowanie...
d12kye3

Warszawa. Autobus spadł z wiaduktu na trasie S8. Łukasz Szumowski: To jest w tej chwili walka o życie

\- Mamy 17 osób poszkodowanych, pięć jest w stanie ciężkim, jedna osoba zmarła - ogłosił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Łukasz Szumowski. Minister zdrowia podkreślił, że "trwa walka o życie i zdrowie poszkodowanych".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Na trasie S8 doszło do tragicznego wypadku
Warszawa. Na trasie S8 doszło do tragicznego wypadku (PAP)
d12kye3

Minister zdrowia Łukasz Szumowski skomentował sytuację dotyczącą wypadku na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. - Wszyscy oczywiście będą objęci opieką jak najszybciej - powiedział szef resortu podczas briefingu, zapewniając, że "rodziny poszkodowanych będą objęte opieką psychologiczną".

Szumowski dodał, że liczy na sprawną akcję ratowników medycznych. - Mam nadzieję, że ta sprawna, szybka akcja pogotowia pozwoli na to, żeby osoby które są w trudnym stanie klinicznym, zostały uratowane. Pozostałym zostanie jak najszybciej udzielona pomoc medyczna - stwierdził minister Szumowski.

Według przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia w wypadku miejskiego autobusu rannych zostało 17 pasażerów, 5 jest w stanie ciężkim. Niestety potwierdzono też, że jedna osoba nie żyje.

d12kye3

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

- Informacje, które mam, są takie, że te osoby zostały zlokalizowane. Określone są szybkie dostępy dla osób w ciężkim stanie - oświadczył Łukasz Szumowski, mówiąc o pasażerach, którzy ucierpieli w zdarzeniu.

Dodał, że w zniszczonym pojeździe znajdowały się osoby nieletnie. - Mamy informacje o dwóch osobach, które są nieletnie, jedna jest na SOR-rze i jest jej udzielana pomoc. (...) To jest w tej chwili walka o życie i zdrowie tych osób - poinformował minister.

d12kye3

Warszawa. Wypadek na S8. Autobus spadł z wiaduktu

Do wypadku doszło po godz. 12:30 na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Miejski autobus przegubowy przebił bariery, a następnie przełamał się na pół. Jego przednia część spadła na nasyp przy Wisłostradzie. Według ustaleń był to pojazd autobus 186.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa, w której biorą udział wszystkie służby: straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Autobus wciąż wisi na nasypie, a wśród poszkodowanych jest także kierowca autobusu. Policja ustaliła, że w chwili wypadku był trzeźwy.

"Byłeś świadkiem wypadku na S8? Skontaktuj się z nami lub prześlij nam materiały przezdziejesie.wp.pl

d12kye3

Podziel się opinią

Share

d12kye3

d12kye3