Trwa ładowanie...
d31z63m

Warszawa. Awaria ciepłownicza na Sadybie. MPWiK: "Sieć wodociągowa jest nienaruszona, ale mamy inną awarię"

Potężna awaria sieci ciepłowniczej na Sadybie. Problemy z dostawą ciepłej wody i ogrzewania dotyczą całej Warszawy. - Nie trzeba się obawiać o zimną wodę, bo sieć wodociągowa jest nienaruszona po tym zdarzeniu - zapewniła nas rzecznika MPWiK Marzena Wojewódzka.
Share
Warszawa. Awaria sieci ciepłowniczej na Sadybie
Warszawa. Awaria sieci ciepłowniczej na SadybieŹródło: East News, Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER
d31z63m

- Nieszczęśliwie doszło do awarii naszej infrastruktury na Gocławiu, w okolicy ul. Fieldorfa - przekazała nam rzeczniczka MPWIK. Zaznaczyła, że nie ma to związku z awarią ciepłowniczą na Sadybie.

Awaria ciepłownicza w Warszawie. MPWiK usuwa inną usterkę

Marzena Wojewódzka zapewniła, że służby po godz. 14 zaczną pracę na Gocławiu i maksymalnie do godziny 20 powinna zostać usunięta ta awaria. W pobliżu ulicy Bukowskiego MPWiK ustawił dwa beczkowozy.

d31z63m

- Nie będzie utrudnień w ruchu, ponieważ został uszkodzony wodociąg pod chodnikiem - dodała Marzena Wojewódzka.

- Nasze służby zakręciły wodę mieszkańcom i ze swojej strony zapewniam, że dołożymy starań, żeby została jak najszybciej usunięta - zapewniła.

Rzecznik wykluczyła ponownie, że awaria w okolicach ul. Powsińskiej wpłynie na dostawę zimnej wody w Warszawie.

- Nie odnotowaliśmy utrudnień w dostawach zimnej wody. Nie doszło w wyniku tej awarii do uszkodzenia naszej sieci wodociągowej, więc pomimo, że mieszkańcy mogą mieć zimne grzejniki, to woda w kranie powinna być – podkreśliła rzeczniczka MPWiK.

d31z63m

Awaria ciepłownicza w Warszawie. Utrudnienia na ulicach stolicy

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskie muszą uzbroić się w cierpliwość. Większość głównych ulic na Sadybie jest zamknięta. Na miejscu jest kilkunastu policjantów, którzy pomagają i kierują ruchem.

Asp. sztab. Robert Koniuszy z warszawskiej policji przekazał nam, że cała ul. Powsińska jest zamknięta.

- Nikt nie ucierpiał, wbrew różnym doniesieniom. Nie trzeba też było nikogo ewakuować - podkreślił oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa II (Mokotów, Ursynów, Wilanów).

d31z63m

Policjanci są na ul. Witosa, Bonifacego, Sobieskiego - wszędzie tam trzeba się liczyć ze znacznie większym natężeniem ruchu niż zwykle. Utrudnienia potrwają nawet kilka godzin - dodał asp. sztab. Koniuszy.

Przed godz. 13 skończyło się posiedzenie sztabu kryzysowego. Spotkanie służby miejskich w trybie pilnym zwołał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31z63m

Zobacz też: Szymon Hołownia się zdecydował. "Kaznodzieja w amerykańskim stylu"

d31z63m

Podziel się opinią

Share
d31z63m
d31z63m