Trwa ładowanie...

Warszawa. Awaria "Czajki". Trwają prace nad mostem pontonowym

Ruszyły pierwsze prace przygotowawcze do budowy rurociągu. Władze miasta zapowiadają, że Wojsko Polskie zamontuje most do najbliższego czwartku, następnie wystartują prace technologiczne nad przesyłem.

Awaria "Czajki"Awaria "Czajki"Źródło: PAP, fot: PAP
dmzmbto
dmzmbto

Po obu stronach Wisły rozpoczęły się prace związane z budową tymczasowego rurociągu w miejscu, gdzie powstanie przeprawa pontonowa, ułożono już betonowe płyty. Jak podaje TVP Warszawa, w sobotę MPWiK wraz z Wojskiem Polskim szykowali nawierzchnię.

Warszawa. Awaria "Czajki". Soszyński: "Rozpoczynamy prace"

"Rozpoczynamy prace nad mostem pontonowym. Mamy wybranego wykonawcę, podpisaną umowę, kończymy procedury. Weszliśmy już na miejsce budowy, zaczęło się utwardzanie gruntu. Dzięki decyzji Wód Polskich, za którą bardzo dziękujemy, podpisano umowę o bezpłatnym użyczeniu rur, które funkcjonowały rok temu. Wkrótce zobaczą państwo ich transport na teren, gdzie będą zestawiane" – poinformował wiceprezydent Warszawy, Robert Soszyński.

Według planu most ma funkcjonować do grudnia, kiedy to prace powinien rozpocząć nowy przesył. Roboty przygotowawcze związane z zestawieniem mostu ruszą w najbliższy wtorek.

Czajka. Adam Bielan o Rafale Trzaskowskim: Niech zacznie robić to, za co mu płacą

Władze miasta wraz z pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pracują jednocześnie nad alternatywnym przesyłem w przewiercie pod Wisłą.

dmzmbto

"Finalizujemy rozmowy, które pozwolą nam określić wykonawcę. To bardzo poważna robota inżynierska. Za pomocą przewiertu będą układane rury ok. 10 m pod dnem Wisły. Układ ten przejmie przesył ścieków, gdy zostanie rozebrany most" – dodał zastępca prezydenta stolicy.

Stołeczny ratusz nie informuje jednak o dokładnych kosztach związanych zarówno z budową mostu, jak i zapasowego rurociągu. Robert Soszyński zapewnia, że kwota ta będzie niższa niż 50 mln złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dmzmbto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmzmbto