Trwa ładowanie...
d2y4sab

Warszawa. Awaria w oczyszczalni "Czajka". Ekspertyza trafiła do NIK

Warszawa. Mija prawie rok od awarii w oczyszczalni "Czajka". Teraz pojawiła się ekspertyza, która wskazuje na potencjalną przyczynę zdarzenia. Dokument został wysłany do Najwyższej Izby Kontroli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Awaria w oczyszczalni "Czajka"
Warszawa. Awaria w oczyszczalni "Czajka" (East News)
d2y4sab

O sprawie informuje Radio ZET. Przypomnijmy: 29 sierpnia 2019 roku doszło do awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka". Początkowo przestał działać jeden z kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Wówczas uruchomiono kolektor zapasowy. Jednak on także uległ awarii. Od tego momentu ścieki były wtłaczane prosto do Wisły.

Teraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przekazało, że przyczyną awarii była ukryta wada rurociągu. Warszawskie Wodociągi powołały się na ekspertyzę przeprowadzoną przez specjalistów z Politechniki Warszawskiej.

- Nie ma takiego oczywistego winnego, jednej przyczyny. Naszym zdaniem jest to splot kilku czynników. Nie wiązałbym tego z jakimś błędem, winą, raczej z niepowodzeniem - powiedział w rozmowie z radiem profesor Zbigniew Kledyński z PW.

d2y4sab

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. Radosław Fogiel: "Polska resortowa" to problem, który istnieje od zawsze

To nie wszystko. Jak poinformowała prezes MPWiK Renata Tomusiak, ekspertyza ws. "Czajki" została wysłana do NIK-u i ubezpieczyciela. Koszt naprawy zepsutego kolektora w oczyszczalni przekroczył ponad 45 milionów złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y4sab

Podziel się opinią

Share

d2y4sab

d2y4sab