Trwa ładowanie...

Warszawa. "Babcia Kasia" i siedmiu policjantów. Na zakupach "z obstawą" [NAGRANIE]

Siedmiu funkcjonariuszy chodziło krok w krok za Katarzyną A. znaną jako "Babcia Kasia". Nagranie ukazujące tę sytuację trafiło do Internetu. Policja odpiera zarzuty.

Share
Warszawa. "Babcia Kasia" i siedmiu policjantów. Na zakupach "z obstawą"
Warszawa. "Babcia Kasia" i siedmiu policjantów. Na zakupach "z obstawą" Źródło: PAP
dp2ue5m

W poniedziałek 1 marca wieczorem miał miejsce w Warszawie Marsz Żołnierzy Wyklętych. Przemarsz rozpoczął się godz. 18 sprzed budynku Aresztu Śledczego przy ulicy Rakowieckiej na Mokotowie, gdzie mieści się Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Uczestnicy następnie przeszli ulicami Rakowiecką, Puławską, aleją Szucha oraz Alejami Ujazdowskimi aż do placu Trzech Krzyży.

Zgromadzenie było zabezpieczane przez stołecznych policjantów.

Warszawa. "Babcia Kasia" z obstawą siedmiu funkcjonariuszy robi zakupy

W tym czasie aż siedmiu funkcjonariuszy zostało oddelegowanych do "obstawy" "Babci Kasi". Uwieczniające to nagranie ukazało się w mediach społecznościowych i szybko zdobyło popularność.

Marek Pęk kontra Robert Biedroń. Ostra wymiana zdań w studiu. Poszło o Martę Lempart

Na filmie widać, jak grupa policjantów chodzi za kobietą i m.in. czeka na nią przed sklepem, gdy ta robi w nim zakupy.

- Wczoraj mieliśmy zarejestrowanych osiem zgromadzeń. Niestety tradycją już jest to, że znajdują się osoby o odmiennych poglądach, które od lat je blokują. Stąd obecność policjantów i to niejedynie w miejscu wskazanym przez autora filmu, ale na całej trasie przemarszu zgłoszonych zgromadzeń - mówi powiedział w rozmowie z Onetem nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

dp2ue5m

Przypomnijmy, że "Babcia Kasia" znana jest policji doskonale, kobieta wielokrotnie była już zatrzymywana. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że Prokuratura Rejonowa w Warszawie wniosła do sądu kolejny akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A. Odpowie ona za napaść na policjanta poprzez zaatakowanie go torebką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dp2ue5m

Podziel się opinią

Share
dp2ue5m
dp2ue5m