Trwa ładowanie...
d2726e9

Warszawa. Bazar Różyckiego. Kończy się pierwszy etap modernizacji

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski poinformował o postępach prac remontowych na Bazarze Różyckiego. Już niebawem zakończy się pierwszy etap remontu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
fot. Michał Olszewski - Facebook, Bazar Różyckiego
fot. Michał Olszewski - Facebook, Bazar Różyckiego
d2726e9

Trwa remont jednego z najbardziej znanych handlowych i historycznych punktów na mapie Warszawy – Bazaru Różyckiego, zlokalizowanego przy ulicy Targowej.

Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy pokazał w mediach społecznościowych postępy prac.

"Lada chwila zakończymy pierwszy etap prac modernizacji bazaru Różyckiego. Jeszcze ostatnie szlify przy budowie placu centralnego. Pojawi się tam też ozdobna zieleń. Odliczamy dni do otwarcia nowych pawilonów dla najemców" – napisał na Facebooku.

d2726e9

Wiceprezydent dodał, że miasto kontynuuje remont kamienic i wspólnych przestrzeni miejskich pomimo obecnej sytuacji epidemiologicznej i trwających wakacji.

Koparka w akcji. Nagranie z wyburzania domu

Warszawa. Bazar Różyckiego. Co się zmieniło?

d2726e9

Na Bazarze Różyckiego pojawiły się nowe zielone budki. Miejsce to zyskało też więcej zieleni. Jak dodaje portal TVN Warszawa, podczas drugiego etapu prac ma powstać tam zielony skwer oraz plac zabaw z piaskownicą, huśtawką i linearium.

Miasto rozpoczęło modernizację targowiska w lutym. Prace według planu powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Pomysłodawcą bazaru był stołeczny farmaceuta Julian Józef Różycki, który w 1874 roku wykupił pobliskie działki. Oficjalne otwarcie targowiska miało miejsce w 1882 roku. Bazar Różyckiego przetrwał dwie wojny oraz czasy PRL-u. Podczas okupacji niemieckiej były urządzane tam łapanki, natomiast w czasie Powstania Warszawskiego w 1944 roku sporą część targowiska strawił ogromny pożar.

Bazar Różyckiego zaczął podupadać w latach 90 z powodu konkurencji ze strony Jarmarku Europa na Stadionie Dziesięciolecia.

fot. Michał Olszewski - Facebook
fot. Michał Olszewski - Facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2726e9

Podziel się opinią

Share
d2726e9
d2726e9