Trwa ładowanie...

Warszawa. Będzie bezpłatne parkowanie dla kolejnych pracowników służby zdrowia

Praca i mobilność osób zatrudnionych w placówkach medycznych, domach opieki i sanepidzie jest wyjątkowo w czasie pandemii. ZDM deklaruje, że będą oni zwolnieni z opłat za parkowanie.

Warszawa. Będzie bezpłatne parkowanie dla kolejnych pracowników służby zdrowia
d3vaej3
d3vaej3

Od 27 marca uprawnienia do bezpłatnego parkowania na terenie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, przyznane są pracownikom szpitali oraz pogotowia. Chodzi o osoby, które mają bezpośredni kontakt z pacjentem. Obecnie około 1,7 tysiąca osób otrzymało takie uprawnienie. Teraz dołączą do nich inni pracownicy placówek medycznych, domów opieki społecznej oraz NFZ i sanepidu.

Warszawa. Miejsca dla osób, które tego potrzebują

"Stale analizujemy stopień zapełnienia strefy płatnego parkowania. Znaczna część miejsc jest zajęta przez pojazdy posiadające abonament mieszkańca, w związku z tym pula miejsc dostępnych dla pozostałych użytkowników jest mniejsza. Jednak dzięki utrzymaniu opłat dla pozostałych kierowców, możemy uprzywilejować grupy użytkowników najbardziej tego potrzebujące. Zniesienie opłaty dla wszystkich kierowców mogłoby przynieść efekt odwrotny od zamierzonego i utrudnić znalezienie wolnego miejsca osobom, które najbardziej go potrzebują" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Drogowcy po przeprowadzonych pomiarach zdecydowali się dodatkowo zwolnić z opłat w płatnej strefie pozostałych pracowników placówek leczniczych, domów pomocy społecznej, a także placówek NFZ i sanepidu. Listę osób i pojazdów upoważnionych do zerowej stawki przygotują kierownicy danych placówek.

"Zobacz także: Mistrz parkowania. Zawstydził kierowców"

Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że w trosce o zdrowie pracowników kontrola opłat jest prowadzona wyłącznie zdalnie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wyrobienia lub przedłużenia abonamentu mieszkańca – również odbywa się to online.

"Operator sieci parkomatów prowadzi dezynfekcję urządzeń. Przypominamy, że za parkowanie można zapłacić bez używania parkomatów: za pomocą aplikacji mobilnej SkyCash, wiadomości SMS, kodów USSD lub komend telefonicznych IVR" – dodaje ZDM.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vaej3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vaej3