Trwa ładowanie...

Warszawa. Będzie remont wiaduktu na ul. Ostrobramskiej

Wiadukt wzdłuż ul. Ostrobramskiej nad al. Stanów Zjednoczonych zostanie gruntownie wyremontowany do końca roku. Przebudowane zostaną schody i przystanki autobusowe. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Share
Warszawa. Będzie remont wiaduktu na ul. Ostrobramskiej
Źródło: Zarząd Dróg Miejskich, Fot: Zarząd Dróg Miejskich
d40o9m0

Węzeł na Przyczółku Grochowskim został wybudowany jeszcze w latach 70. Tego typu konstrukcje wymagają remontu i dostosowania do obecnie obowiązujących standardów.

Wiadukt wzdłuż ul. Ostrobramskiej nad al. Stanów Zjednoczonych jest w złym stanie. Jego nośność jest utrzymywana dzięki tymczasowym podporom. Konstrukcja wymaga kompleksowej modernizacji.

d40o9m0

Warszawa. Prace za 9 mln zł

Trzy firmy zgłosiły się do przetargu, który Zarząd Dróg Miejskich ogłosił pod koniec lutego. Najlepszą ofertę złożyła WPM Mosty. Firma za wykonanie prac otrzyma ok. 9 mln zł. Właśnie podpisano umowę na ich realizację.

Zakres prac obejmuje m.in. wymianę płyt obiektu, częściową wymianę korpusu przyczółków, skrzydeł, ścian zaplecznych i podpór pośrednich. Obiekt zyska również nowe urządzenia dylatacyjne, krawężniki, balustrady i bariery ochronne oraz system odprowadzania wód opadowych.

Projekt nie zakłada zmiany geometrii obiektu. Głównym celem jest przywrócenie odpowiednich właściwości eksploatacyjnych. To poprawi trwałość i bezpieczeństwo na kolejne lata.

Warszawa. Dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Przyczółek Grochowski to ważny węzeł przesiadkowy. Są tu cztery przystanki autobusowe obsługujące 11 linii autobusowych. Są one oddalone od siebie. Dostęp do nich z wielu stron jest utrudniony przez schody. Kilka lat temu część węzła została dostosowana do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością. Po północnej stronie węzła pozostały jednak schody niedostępne dla osób niepełnosprawnych.

d40o9m0

W ramach prac rozebrane zostaną schody po północno-wschodniej stronie wiaduktu. Nowe schody zostaną wyposażone w stalowe balustrady. Możliwa będzie też budowa pochylni prowadzącej na wiadukt.

Wszystkie przeszkody na przystankach zostaną odsunięte na 3 m od krawędzi. Pojawią się pasy prowadzące, kontrastowe elementy dotykowe w obrębie schodów i pochylni na obszarze całego węzła, oraz plany tyflograficzne na wszystkich przystankach. Przy okazji zasadzona zostanie nowa zieleń.

Warszawa. Łatwiejsze przesiadki

Przebudowa węzła ułatwi przesiadki. Przystanek w kierunku Ronda Wiatraczna zostanie przesunięty pod wiadukt. Wszystkie perony przystankowe zostaną wyremontowane i podniesione do poziomu 16 cm ponad jezdnię. To ułatwi wsiadanie do autobusów. Pojawią się dodatkowe miejsca siedzące i system informacji pasażerskiej.

Remont wiaduktu, schodów i przystanków autobusowych powinien zakończyć się w połowie grudnia. W ubiegłych latach remonty przeszły obiekty na węzłach z Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przygotowuje również przebudowę wiaduktów na Agrykoli i Saskiej Kępie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d40o9m0

Podziel się opinią

Share
d40o9m0
d40o9m0