Trwa ładowanie...
d3medfe

Warszawa będzie świętować Dzień Dziecka przez cały tydzień!

Zobacz co miasto przygotowało dla swoich najmłodszych mieszkańców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa będzie świętować Dzień Dziecka przez cały tydzień!
d3medfe

Spektakle w Nowym Teatrze, warsztaty w Muzeum POLIN, wystawy na Zamku Ujazdowskim – to tylko nieliczne atrakcje zorganizowane przez stolicę. Tydzień Dziecka potrwa aż do 5 czerwca.

Tydzień Dziecka rozpoczął się koncertem Smyków i warsztatami Warsaw Camerata w Domu Kultury PROM na Saskiej Kępie. W tym miejscu, w niedzielę 29 maja, odbędzie się koncert „Dzień Dziecka z Fasolkami”.

Dzień później, 30 maja, Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza i Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera zaprezentują swoje spektakle dla dzieci i młodzieży: Jak zostałam wiedźmą w reżyserii Agnieszki Glińskiej i Iwona, księżniczka z Burbona w reżyserii Leny Frankiewicz.

d3medfe

1 czerwca w Nowym Teatrze odbędzie się premiera spektaklu Piotruś Pan w reżyserii Łukasza Kosa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprosi na warsztaty Zostań kolekcjonerem sztuki!, Teatr Syrena na spektakl Kot w butach w reżyserii Jacka Bończyka, a Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki na warsztaty towarzyszące wystawie Podróżnicy.

W kolejnych dniach Orkiestra Sinfonia Varsovia poprowadzi dla młodych widzów koncert Aidy oraz warsztaty muzyczne, plastyczne i konkurs wokalny dla przedszkolaków.

4 czerwca Nowy Teatr ma do zaoferowania warsztaty dla dzieci ze Spotlight Kids, Muzeum Warszawy otworzy Małą Akademię Praską, zaś Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przygotuje wielki piknik rodzinny, a Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprosi na rodzinną wycieczkę do Szumina.

W ostatni dzień Tygodnia Dziecka, 5 czerwca – w Muzeum POLIN odbędą się warsztaty Król Maciuś w Krainie Czarów oraz koncert, w TR Warszawa rodzinne zajęcia teatralne Mama, Tata i ja na warsztaty inspirowane najnowszym spektaklem TR Robert Robur, a w CSW Zamek Ujazdowski cały dzień wokół wystawy Rzeczy robią rzeczy, czyli tematu animacji i ożywiania świata wokół za sprawą wyobraźni.

d3medfe

Szczegółowy program Tygodnia Dziecka na stronie Miasta Stołecznego Warszawa.

Przeczytajcie też: Kolejna edycja "Placu Defilad"

d3medfe

Podziel się opinią

Share
d3medfe
d3medfe