Trwa ładowanie...

Warszawa bez barier

Ruszają konsultacje społeczne.

Warszawa bez barier
dwevod8
dwevod8

Władze Warszawy chcą zwiększyć rolę ruchu pieszego, ułatwić mieszkańcom przemieszczanie się i wprowadzić jednolite standardy przy projektowaniu i budowie miejskiej infrastruktury. Rozpoczęły się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Ruch pieszy ma ogromne znaczenie dla sprawnego funkcjonowania stolicy. Powinien być traktowany priorytetowo, szczególnie w centrum, a mieszkańcy nie powinni napotykać barier uniemożliwiających im korzystanie z ulic, placów czy utrudniających im dostęp do komunikacji miejskiej. To główne założenia „Polityki tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju ruchu pieszego”, której przyjęcie pozwoli na poprawę jakości życia w stolicy i zwiększy bezpieczeństwo pieszych. W projekcie dokumentu znalazły się także jednolite standardy oraz wytyczne projektowania i wykonywania przestrzeni dla pieszych tak, aby była ona dostępna i przyjazna dla wszystkich, także osób niepełnosprawnych, starszych, rodziców z wózkami itp.

Od dwóch lat likwidowane są bariery architektoniczne ze specjalnie przeznaczonych na to pieniędzy. Wybierane są miejsca, gdzie bariery są uciążliwe, ale jednocześnie łatwe i szybkie do likwidacji tak, by bez konieczności prowadzenia kosztownych prac uzyskać efekt – ułatwienie w poruszaniu się po mieście. To przede wszystkim zbyt wysokie krawężniki, nierówne chodniki, brak pasów ostrzegawczych. Opracowane standardy i wytyczne będą jasną wskazówką dla projektantów, aby takie bariery już nie powstawały.

Z projektem można się zapoznać na stronie konsultacje.um.warszawa.pl oraz w siedzibie Biura Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Marszałkowskiej 77/79, w sali na parterze, od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00. Spotkania konsultacyjne odbędą się 13 (wtorek) i 21 (środa) października w godzinach 16.00 – 19.00 w siedzibie BDiK.

dwevod8

Swoje opinie można również przesłać mailem na adres ruchpieszy@um.warszawa.pl lub pocztą. Opinia powinna zawierać nazwisko, imię i nazwę wnioskodawcy.

Konsultacje potrwają do 30 października 2015 r.

Zebrane uwagi w formie raportu zostaną umieszczone na stronie internetowej konsultacji. Ostateczna wersja dokumentu stanie się zarządzeniem Prezydenta m.st. Warszawy.

dwevod8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwevod8