Trwa ładowanie...

Warszawa. Bez ogrzewania już 130 budynków na Pradze Północ

Ok. godz. 13 Urząd Dzielnicy Praga Północ poinformował na Twitterze, że bez ogrzewania jest już 130 budynków, w tym dwie szkoły, budynek PKP PLK, Urząd Dzielnicy i Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami.
Share
Warszawa. Awaria ciepłownicza na Pradze Północ
Warszawa. Awaria ciepłownicza na Pradze PółnocŹródło: Twitter, Fot: Urząd Dzielnicy Praga Północ
dwzd07p

Jak informowaliśmy, do kolejnej w ostatnich dniach awarii doszło we wtorek, 19 stycznia na Pradze i Mokotowie.

Rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka przekazała, że z informacji Veolia wynika, że awaria PGNiG w EC Żerań mogła mieć bezpośredni wpływ na awarie na Jagiellońskiej. "Gwałtowne zmiany temperatur wody podawanej z EC spowodowały, że przy niskich temperaturach zew. rury ciepłownicze poddane zostały silnym naprężeniom termicznym" - napisała Gałecka w mediach społecznościowych.

Wcześniej urząd dzielnicy informował o 108 budynkach bez dostaw ciepła na Pradze Północ. Zaapelował również do mieszkańców o pilny zwrot wypożyczonych grzejników elektrycznych. Grzejniki należy zwracać do AOM, ul. Mackiewicza 11.

dwzd07p

Około południa poinformowano, że bez dostaw ciepła są dwie placówki na Pradze Północ: SP 395 im. Pileckiego przy ul. Sierakowskiego 9 oraz LO im. Władysława IV przy ul. Jagiellońskiej 38. W liceum nie odbywają się lekcje.

Kilkadziesiąt budynków w rejonie ulicy Tynieckiej oraz po raz kolejny w rejonie ulicy Jagiellońskiej będzie bez ogrzewania do północy i środy rano. W wyniku awarii sieci ciepłowniczej nastąpiła tam przerwa w dostawach ciepła.

Spółka Veolia Energia Warszawa przekazała, że od godz. 8:30 w rejonie ul. Tynieckiej nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Chodzi o budynki zlokalizowane przy ul. Goszczyńskiego, Malczewskiego, Odyńca, Puławskiej, Krasickiego oraz Szarotki i Tynieckiej. Przywrócenie w tej okolicy ogrzewania planowane jest dopiero o północy.

Spółka Veolia Energia przekazała też, że we wtorek od godz. 10:30 przerwy w dostawach ciepła nastąpią również w rejonie ul. Jagiellońskiej. Budynki, w których aktualnie nie ma ogrzewania znajdują się przy ul. Blaszanej, Floriańskiej, Jagiellońskiej, Kłopotowskiego, Okrzei, Panieńskiej, Sierakowskiego, Solidarności i Targowej. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest tam w środę o godz. 6:00.

dwzd07p

W ciągu ostatnich kilku dni doszło już do kilku poważnych awarii sieci ciepłowniczej w stolicy.

Warszawa. Zły stan powietrza. Nawet w Pekinie jest lepiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwzd07p

Podziel się opinią

Share
dwzd07p
dwzd07p