Trwa ładowanie...

Warszawa bez Tygodnia Mody? Zaskakująca decyzja organizatorów

Fashion Week pod szyldem Mercedes Benz miał odbyć się 18 października w Warszawie. Jakie będą jego dalsze losy?

Share
Warszawa bez Tygodnia Mody? Zaskakująca decyzja organizatorów
d2lhz66

To miał być tydzień mody z prawdziwego zdarzenia! W październiku planowany był Mercedes-Benz Fashion Week Warsaw. Jednak pasjonaci modowych trendów muszą uzbroić się w cierpliwość - impreza została odwołana i przełożona na nieznany termin w przyszłym roku, a jeden z organizatorów wycofał się z przedsięwzięcia.

Polski Tydzień Mody pod szyldem Mercedes Benz miał odbyć się 18 października w Warszawie. Jak zakładali organizatorzy, zadaniem tej prestiżowej imprezy miało być sprostanie oczekiwaniom zarówno polskiej branży mody, jak i zagranicznych kupców oraz gości. Ale od jakiegoś czasu w środowisku projektantów krążyły plotki o tym, że przedsięwzięcie stoi pod znakiem zapytania. Powodem miało być niewielkie zainteresowanie współpracą ze strony modowych marek.

12 sierpnia producent Mercedes-Benz Fashion Week Warsaw, Krzysztof Ślusarz wydał oficjalnie oświadczenie, w którym zapowiada, że Polski Tydzień Mody nie odbędzie się w planowanym terminie.

"Z przykrością informuję, że edycja Mercedes-Benz Fashion Week Warsaw zaplanowana na październik br. zostaje odwołana, a termin jej organizacji przesunięty na 2017 r. W kluczowym dla wydarzenia momencie, z powodu zdarzeń losowych, sytuacja zmusiła mnie do wycofania się z organizacji" - napisał Krzysztof Ślusarz, który tym samym rezygnując z funkcji producenta wydarzenia.

d2lhz66

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu, organizacja imprezy była już na zaawansowanym etapie.

"Jest to tym bardziej przykre, że Zespół MBFWW był już na ostatniej prostej. Pokazy, warsztaty, wykłady oraz wystawy to tylko niewielka część tego, co chcieliśmy zaoferować profesjonalistom i pasjonatom branży mody. Budujący jest fakt, że w ciągu ostatnich miesięcy pracy spotkaliśmy się z pozytywnym odbiorem oraz dużym wsparciem ze strony środowiska i dziennikarzy – tak w kraju, jak i za granicą. Utwierdza to nas tylko w przekonaniu, że istnieje potrzeba organizacji wydarzenia o tej skali w Polsce."

Jakie będa dalsze losy Polskiego Tygodnia Mody w stolicy? Więcej informacji na temat przyszłorocznej edycji Mercedes-Benz Fashion Week Warsaw ma ogłosić nowy organizator.

Źródło: Elle/WawaLove.pl

* Przeczytajcie również: Fryderyk Chopin na Pałacu Kultury i Nauki. Wyjątkowa akcja [GALERIA] *

d2lhz66
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lhz66
d2lhz66