Trwa ładowanie...
d1y8ygl

Warszawa. "Bezcenny żel antybakteryjny". Jak wysoko mogą poszybować ceny?

Masek brakuje, rękawiczki zdrożały, a ceny żeli bakteryjnych poszybowały do 200 zł za litr. Czy można coś temu zaradzić?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Zdjęcia żeli pojawiły się na grupie mieszkańców Żoliborza na Facebooku.
Warszawa. Zdjęcia żeli pojawiły się na grupie mieszkańców Żoliborza na Facebooku. (Hanna Wasążnik-Sińczuch, Fot: Hanna Wasążnik-Sińczuch)
d1y8ygl

Parę dni temu informowaliśmy, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygląda się wzrostowi cen produktów sanitarnych, które nie mają odzwierciedlenia rynkowego. Według UOKiK-u wielu przedsiębiorców chce wzbogacić się na nieszczęściu.

"Niestety, niepokój społeczny wywołany fałszywymi informacjami sprzyja też nieuczciwym działaniom przedsiębiorców" - twierdzi prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

W sklepie jednej z dużych sieci na Żoliborzu pojawiły się w sprzedaży żele antybakteryjne, których cena za 200 mililitrową butelkę wynosi 39,99 zł. Oznacza to niemal 200 zł za litr płynu. Co można zrobić w takiej sytuacji?

d1y8ygl

Przykłady podwyższonych cen w związku z koronawirusem można wysyłać na adres monitoring@uokik.gov.pl lub zadzwonić pod numer 801 440 220, 22 290 89 16.

Zobacz także: Koronawirus uderza w gospodarkę. "Duży szok, ale z tego wyjdziemy"

"Konsumenci czują się zagubieni w czasie, gdy masowo są odwoływane imprezy i wyjazdy, a ceny niektórych produktów w sklepach tradycyjnych czy internetowych szybują w górę. Dlatego postanowiliśmy przygotować odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania o prawa konsumenckie w tej nadzwyczajnej sytuacji" - mówi prezes UOKiK.

Kilka dni temu w sprzedaży pojawił się płyn antybakteryjny, który został wyprodukowany przez Orlen. Jego cena to 15 zł za litr.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1y8ygl

Podziel się opinią

Share

d1y8ygl

d1y8ygl