Trwa ładowanie...
d21lxcv

Warszawa. Bezdomna znalazła swoje tymczasowe miejsce

Nadchodząca jesień to początek najtrudniejszego okresu dla osób bezdomnych. Jedną z nich była starsza pani, którą strażnicy miejscy spotkali na Krakowskim Przedmieściu. Kobieta ma już tymczasowe lokum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Bezdomna ma tymczasowe lokum
Warszawa. Bezdomna ma tymczasowe lokum (Straż Miejska, Fot: Straż Miejska)
d21lxcv

Jak informuje straż miejska, ze względu na nadchodzącą porę roku, funkcjonariusze już teraz zwracają uwagę na osoby w kryzysie bezdomności.

Strażnicy miejscy wraz z inspektorem opieki społecznej patrolowali Krakowskie Przedmieście. Zauważyli siedzącą na ławce starszą panią z kilkoma tobołkami. 76-latka była bezdomna.

Strażnicy zaproponowali, że znajdą jej miejsce w ośrodku dla osób bezdomnych. Po długich namowach kobieta zgodziła się tam udać. Pracownica opieki społecznej znalazła miejsce w placówce buforowej przy ulicy Wójcickiego. Tam kobieta mogła czekać na docelowe miejsce w schronisku. Bezdomna dostała adres placówki oraz plan dojazdu. Następnie oddaliła się z Krakowskiego Przedmieścia.

d21lxcv

Następnego dnia strażnicy jednak znów spotkali 76-latkę, która oświadczyła, że nie jest w stanie samodzielnie udać się do placówki. Strażnicy postanowili jej pomóc. Następnego dnia przyjechał po nią radiowóz przystosowany do przewozu osób. W godzinach rannych funkcjonariusze wraz z pracownikiem socjalnym odnaleźli bezdomną i przewieźli ją do ośrodka przy ul. Wójcickiego.

Kobieta dostała miejsce w sześcioosobowym module mieszkalnym. Sama wybrała sobie łóżko. Pozostanie tam przez około dwa tygodnie, do czasu przydzielenia jej miejsca w schronisku. W tym czasie będzie w ośrodku z ochroną i punktem pielęgniarskim. Będzie też otrzymywała trzy posiłki dziennie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21lxcv

Podziel się opinią

Share
d21lxcv
d21lxcv