Trwa ładowanie...

Warszawa. Bezpieczeństwo na Gocławiu. Wielu chętnych w przetargu

ZDM planuje zmiany w ciągu ulic Meissnera – Abrahama – Umińskiego na Gocławiu. Do przetargu zgłosiło się 12 firm.

Share
fot. Zarząd Dróg Miejskichfot. Zarząd Dróg Miejskich
dni61vd

W ciągu ulic Meissnera – Abrahama – Umińskiego znajduje się tzw. "obwodnica" Gocławia. Rejon ten jest mocno zabudowany, powstało wiele osiedli mieszkaniowych, są tam także szkoły i przedszkola. 21 z 24 znajdujących się w tam przejść dla pieszych ocenionych zostało jako niebezpieczne. Dlatego, aby zwiększyć bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców miasto planuje modernizację.

Warszawa. 12 chętnych firm

Przebudowa ciągu ulic wiąże się m.in. ze stworzeniem ścieżek rowerowych i utworzeniem większej ilości parkingów. Zarówno jednokierunkowa infrastruktura dla miłośników dwóch kółek oraz nowe miejsca postojowe to pomysł mieszkańców zgłoszony w jednej z edycji budżetu obywatelskiego. Projekty te zebrały 1594 głosów.

dni61vd

"Pod koniec sierpnia ogłosiliśmy przetarg, podzielony na pięć zadań: wytyczenie pasów rowerowych na obu jezdniach ul. Umińskiego, wytyczenie pasów rowerowych na obu jezdniach ul. Meissnera wraz z wymianą nawierzchni, budowa drogi dla rowerów na ul. Saskiej i ul. Egipskiej na odcinku od ul. Lizbońskiej do ul. Afrykańskiej, budowa drogi dla rowerów na ul. Bora-Komorowskiego na odcinku od ul. Abrahama do ul. Fieldorfa, oraz przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Bora-Komorowskiego, Egipskiej i Afrykańskiej" – wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Wypadek autobusu w Warszawie. Nagrania z miejsca tragedii

Jak podają stołeczni drogowcy, przetargiem zainteresowało się łącznie 12 oferentów. W ramach planowanych prac pierwszego etapu zgłoszenie nadesłało 6 firm, a dalej – drugiego – 8, trzeciego – 6, czwartego – 8, i piątego – 4.

Teraz ZDM rozpatrzy nadesłane zgłoszenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dni61vd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dni61vd