Trwa ładowanie...
d3lr9he

Warszawa. Bezpieczniejsi piesi na Obozowej

ZDM zapowiedział przebudowę ulicy Obozowej. Okolica ta ma stać się bezpieczniejsza dla pieszych, pojawią się m.in. azyle na przejściach. Podpowiadamy, co jeszcze się zmieni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Obozową czekają spore zmiany, fot. Zarząd Dróg Miejskich
Warszawa. Obozową czekają spore zmiany, fot. Zarząd Dróg Miejskich
d3lr9he

Ulica Obozowa na Woli nie była zbyt przyjazna dla pieszych, a to za sprawą m.in. szerokości jednopasmowej jezdni, na której stołeczni kierowcy mieli okazję do zbyt szybkiej jazdy. Ponadto przystanki tramwajowe zlokalizowane tam nie są wyposażone w perony przystankowe, co także jest mało przyjaznym dla czekających rozwiązaniem.

Warszawa. Co się zmieni?

Drogowcy zapowiedzieli projekt mający na celu poprawę bezpieczeństwa na ulicy Obozowej.

d3lr9he

"Obejmuje on wszystkie 5 zebr bez sygnalizacji świetlnej pomiędzy ulicy Księcia Janusza a al. Prymasa Tysiąclecia: przy przystanku Dalibora (2 przejścia) i Magistracka (2 przejścia) oraz przy ulicy Majakowskiego" – tłumaczy ZDM.

Roboty remontowe już się rozpoczęły.

Budowa dróg. Rząd chce zbudować ponad 8 tys. km dróg w 10 lat

"W pierwszym etapie wiążą się z wymianą krawężników i przygotowaniem miejsca pod zainstalowanie wysepek. Każde z przejść zyska bowiem dwie wysepki oddzielające jezdnię od torowiska. Dzięki temu pieszy będzie mógł pokonać przejście na raty, zaś samo przejście będzie krótsze" – dodają drogowcy.

d3lr9he

Ponadto przy przystankach pojawią się też progi zwalniające. Zarząd Dróg Miejskich obiecuje ustawienie azyli do końca października.

Kolejna przebudowa przejścia będzie miała miejsce na ulicy Ciołka u zbiegu z Obozową. Tam według planu ma powstać wyspa dzieląca ruch w obu kierunkach.

Warszawa. Przebudowa ulicy Obozowej, fot. Zarząd Dróg Miejskich
Warszawa. Przebudowa ulicy Obozowej, fot. Zarząd Dróg Miejskich

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lr9he

Podziel się opinią

Share
d3lr9he
d3lr9he