Trwa ładowanie...

Warszawa Białoszewska - dziś wernisaż

Podczas wydarzenia wiersze Mirona Białoszewskiego przeczyta Adam Woronowicz

Warszawa Białoszewska - dziś wernisaż
d1n99ky
d1n99ky

Dziś (poniedziałek 24 czerwca) o godz. 18:00 w Muzeum Literatury odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej Mironowi Białoszewskiemu "Warszawa Białoszewska". Ekspozycja będzie prezentowana do końca grudnia 2013 r.

Podczas wernisażu wiersze Mirona Białoszewskiego przeczyta Adam Woronowicz (miłośnicy pisarza z pewnością pamiętają jego rolę w "Pamiętniku z Powstania Warszawskiego" w Teatrze Telewizji).**

Na wystawie będzie można obejrzeć rękopisy z archiwum Mistrza Mirona znajdujące się w Muzeum Literatury: utwory poetyckie, prozę, listy, fragmenty dziennika, a także bruliony "Pamiętnika z Powstania Warszawskiego" przekazane niedawno do Muzeum przez Henka Proemego.

d1n99ky

Jednym z eksponatów będzie także okupacyjny tomik dotychczas niepublikowanych młodzieńczych utworów Mirona Białoszewskiego, Stanisława Swena Czachorowskiego i Tadeusza Kęsika-Teika "Zryw 1. Ogień krzepnie".

Ważną częścią ekspozycji będą fotografie: m.in. Ireny Jarosińskiej, Eustachego Kossakowskiego, Marka Piaseckiego, Tadeusza Sumińskiego, Henryka Poddębskiego, Zdzisława Wdowińskiego, Edwarda Hartwiga, Andrzeja Kossobudzkiego, Adama Broża, Zbigniewa Dłubaka oraz Anny Kowalskiej i Maćka Bociańskiego.

W zapowiedzi znalazła się też informacja o materiałach filmowych Polskiej Kroniki Filmowej z zapisami fragmentów spektakli Teatru na Tarczyńskiej i Teatru Osobnego.

Autorzy wystawy:
Scenariusz - Małgorzata Wichowska
Komisarz - Elżbieta Szymańska
Aranżacja plastyczna i opracowanie graficzne wystawy - Anna Rzeźnik, Kasper Skirgajłło-Krajewski
Wystawie towarzyszy katalog-album opracowany przez Justynę Czerniakowską.

Więcej o wystawie można przeczytać na stronie Muzeum Literatury .

d1n99ky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n99ky