Trwa ładowanie...
d3pkc93

Warszawa. Bieg Konstytucji 3 Maja odwołany.

Kolejna impreza sportowa w Warszawie odwołana. Tym razem chodzi o jubileuszowy, 30. Bieg Konstytucji 3 Maja. Zapisy miały ruszyć 4 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Bieg Konstytucji 3 Maja odwołany.
(SPL/East News, Fot: Jan Bielecki)
d3pkc93

"Mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zdecydowaliśmy o odwołaniu 30. Biegu Konstytucji 3 Maja" - informuje Aktywna Warszawa.

Organizatorzy, mają nadzieje że biegacze zrozumieją zaistniałą sytuację. "Bieg Konstytucji 3 Maja to nie tylko kilka tysięcy biegaczy, tych dorosłych i dzieci biegających ze swoimi maskotkami, ale także setki wolontariuszy i osób pracujących „na zapleczu” tak dużej imprezy" - dodają.

Zapisy do biegu miały ruszyć 4 kwietnia.

Bieg Konstytucji 3 Maja wraz z Biegiem Powstania Warszawskiego i Biegiem Niepodległości tworzą Warszawską Triadę Biegową. Biegi są organizowane pod hasłem "Zabiegaj o pamięć".

W poprzedniej edycji biegu udział wzięło 5818 biegaczy. Zwyciężył Jakub Nowak z czasem 14:47. Wśród kobiet najszybsza była Ewa Jagielska (17:17). W tym roku będzie obchodzona 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

d3pkc93

Zobacz także: Koronawirus. Wakacje podatkowo-składkowe. Oto, co rząd może zrobić dla firm

Warszawa. Kolejny bieg odwołany

To kolejny bieg, który z powodu pandemii koronawirusa został odwołany. 8 marca w Łazienkach Królewskich w Warszawie miał odbyć się Bieg Kobiet. Wcześniej poinformowano, że najprawdopodobniej na stałe z biegowej mapy stolicy zniknie Orlen Warsaw Marathon. W Gdyni, pod koniec marca miały odbyć się Mistrzostwa Świata w Półmaratonie. Zostały przeniesione na 17 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3pkc93

Podziel się opinią

Share
d3pkc93
d3pkc93