Trwa ładowanie...

Warszawa. Bieg Niepodległości 2020 w zmienionej formule

Bieg Niepodległości odbędzie się w tym roku w dniach 11-15 listopada, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną będzie wyglądał nieco inaczej. Szczegóły w artykule.
Share
Warszawa. Bieg Niepodległości 2020 w zmienionej formule
Źródło: Urząd m.st. Warszawa
dod1wgb

Warszawa przygotowuje kolejne wydarzenie dla biegaczy, którzy założą białe i czerwone koszulki. W związku z pogarszającą się sytuację związaną z koronawirusem impreza nie będzie miała formuły biegu masowego z 10 kilometrową trasą.

"Ale to nie oznacza, że nie można świętować! Wręcz przeciwnie, zachęcamy do biegowej aktywności w swoich rodzinnych stronach, w małych grupach lub drużynach, lecz z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, przestrzegając reżimu sanitarnego. Zachęcam, aby pobiec w koszulkach z poprzednich edycji biegu i – jeśli to możliwe – wspólnie z innymi osobami stworzyć tam, gdzie akurat się będzie, małe, 'żywe' flagi Polski" – powiedziała wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

Warszawa. Okrążamy Polskę! Specjalne zaproszenie dla drużyn

Wydarzenie jest dostępne dla wszystkich, którzy chcieliby wystartować. Co więcej, organizatorzy zapowiedzieli, ze nie obowiązuje żaden konkretny dystans.

dod1wgb

#dziejesiewsporcie: sprinterzy w szoku! Tego na mecie nie spodziewali się

"Wyzwanie polega na przebiegnięciu przez wszystkie zgłoszone drużyny w dniach 11-15 listopada 3 511 kilometrów, bo tyle wynosi suma długości granic Polski. Zasady są proste. Drużynę, która chce się podjąć wyzwania, zgłasza jej kapitan. Każdy z członków drużyny za pomocą aplikacji lub zegarka biegowego dokumentuje przebiegnięty dystans. Dla przykładu: poszczególni członkowie grupy mogą biec w każdy z pięciu wskazanych dni, zwiększając dzięki temu łączny pokonany dystans całego teamu i przyczyniając się do realizacji wyzwania przez wszystkie grupy" – tłumaczy warszawski ratusz.

Władze Warszawy zachęcają drużyny, takie jak kluby sportowe i biegowe czy grupy znajomych do wzięcia udziału w wydarzeniu.

"Mamy dla Was wyzwanie drużynowe, aby biegiem, symbolicznie, okrążyć Polskę i zdać z tego relację" – zachęca wiceprezydent Renata Kaznowska.

Ważnym elementem biegu są koszulki białe i czerwone noszone przez uczestników wydarzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dod1wgb

Podziel się opinią

Share
dod1wgb
dod1wgb