Trwa ładowanie...

Warszawa bryluje w rankingu światowych miast akademickich

Jest najatrakcyjniejszym miastem do studiowania w Europie.

Share
Warszawa bryluje w rankingu światowych miast akademickich
d3zt1fb

„Rozsądne czesne" i niskie koszty utrzymania - te dwa czynniki zaważyły na zwycięstwie Warszawy. Stolica zajęła pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie w największym rankingu miast uniwersyteckich. Tuż za nią uplasowały się Berlin i Monachium (Europa) oraz tajwańskie Xinzhu i chińskie Tajpej (świat).

Ranking QS Best Student Cities sporządził klasyfikację, badając dwa czynniki - wysokość czesnego oraz koszt utrzymania. Pod uwagę brane były jedynie te miasta, w których funkcjonują przynajmniej dwa uniwersytety. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła stolica Malezji Kuala Lumpur, gdzie w porównaniu z Wielką Brytanią czesne wynosi zaledwie jedną czwartą stawki.

fot. screen /topuniversities.com

d3zt1fb

Drugie miejsce na świecie, ale pierwsze w Europie zajęła Warszawa. „Warszawa otrzymuje bardzo wysoką ocenę, która składa się na „przystępność". Wynika ona z połączenia z niskich kosztów utrzymania i rozsądnych opłat za naukę" - czytamy na stronie rankingu QS Best Student Cities. Z badań QS wynika także, że jedynie 6 proc. to studenci zagraniczni. Jako przykłady, które miałyby zachęcić obcokrajowców do studiowania w Warszawie podaje się między innymi koszt kufla piwa. W przeliczeniu to wydatek mniejszy niż jeden funt. Kolejny as w rękawie to angielski. Na warszawskich uczelniach dostępnych jest wiele przedmiotów, z których wykłady prowadzone są właśnie w tym języku.

Z europejskich miast drugie miejsce (a czwarte w rankingu światowym) zajął Berlin, gdzie w ostatnim czasie można zaobserwować wzrost cen. Szóstą pozycję zajęło Monachium, siódme Wiedeń, a na dziewiątym uplasowała się hiszpańska Walencja.

d3zt1fb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zt1fb
d3zt1fb