Trwa ładowanie...
d32f9zo
warszawa

Warszawa. Budynek teatru WARSawy w rękach miasta

Warszawscy radni w czwartek wyrazili zgodę na to, by Warszawa przejęła budynek dawnego kina kino Wars, a obecnie siedzibę Teatr WARSawy. W zamian musieli odstąpić inną nieruchomość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Budynek dawnego kina Wars przejdzie na własność miasta
Warszawa. Budynek dawnego kina Wars przejdzie na własność miasta
d32f9zo

Warszawa. Budynek przejdzie na własność miasta

Chodzi o budynek pod adresem Rynek Nowego Miasta 5/7, gdzie od 2013 roku działa Teatr WARSawy. Nieruchomość ta należy do władz stolicy oraz prywatnej firmy, spółki Serenus. Firma od 2009 roku negocjowała z Warszawą zamianę lokalu przy Rynku Nowego Miasta na inną nieruchomość. Wszystko wskazywało na to, że w 2017 dojdzie do skutku, tak się jednak nie stało. Radni w trakcie czwartkowej sesji byli o wiele bardziej przychylni, a nieruchomość przejdzie do miejskich zasobów.

- Warszawa potrzebuje teatrów, o czym świadczy wysoka frekwencja podczas naszych wydarzeń. Planujemy dalszy rozwój, chcemy współpracować z innymi zespołami teatralnymi i artystycznymi, tworzyć prawdziwe centrum kultury - zaznaczył Adam Sajnuk, dyrektor teatru.

d32f9zo

Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski dodał, że po pozytywnej decyzji miasto uratuje kolejne, po Teatrze na Woli, kultowe miejsce na mapie kulturalnej stolicy. Podkreślił jednocześnie, że zachowanie funkcji społecznych i kulturalnych oraz architektury takich miejsc jest niezwykle ważne dla tożsamości Warszawy. Aktualnie prowadzone są też starania o uruchomienie dla Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy dawnego kina Tęcza na Żoliborzu.

W zamian za budynek na Nowym Mieście Warszawa odstąpi pustą działkę przy ul. Długiej. W związku z tym, że ma ona większą wartość, deweloper pokryje różnicę.

Zobacz także:Wybory prezydenckie 2020. Komisarz w stolicy? Sławomir Neumann: te dwa, trzy miesiące Warszawa przeżyje

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32f9zo

Podziel się opinią

Share
d32f9zo
d32f9zo