Trwa ładowanie...

Warszawa. Burza nad stolicą

Przez Warszawę w czwartek przetoczyły się burze. Porywisty wiatr łamał drzewa, ulewny deszcz podtopił wiele ulic w mieście.

Warszawa. Burza nad stolicąŹródło: PAP
d3m5lm1

Warszawa. Burzę z porywistym wiatrem

W czwartek rano informowaliśmy o możliwych burzach. Nad Warszawą przeszły pierwsze z nich. IMGW wydał dla województwa mazowieckiego komunikat o zagrożeniu burzowym drugiego stopnia. Burzom mogą towarzyszyć ulewne deszcze do 20-30 mm na metr kwadratowy, opady gradu i porywiste podmuchy wiatru, nawet do 90 km na godzinę.

Ogniska burzowe pojawiły się na południe od Warszawy i przesunęły się ku północnym dzielnicom miasta. Według informacji pogodowych, burze mogą pojawiać się nad stolicą przez cały dzień. Radzimy zachować dziś szczególną ostrożność w ruchu drogowym.

Warszawa. Zalane ulice i interwencje straży pożarnej

Nad Warszawą przetacza się dziś front burzowy, więc ulewy i silnego wiatru spodziewać mogą się mieszkańcy wszystkich stołecznych dzielnic.

Już środowe burze przyniosły Warszawie bardzo silne opady deszczu i porywiste podmuchy wiatru. Podtopiona została między innymi Wisłostrada. Do godziny 6.00 rano w czwartek, warszawscy strażacy otrzymali 124 zgłoszenia. W wyniku burzy najbardziej ucierpiały Praga Południe i Praga Północ oraz część Woli. W województwie mazowieckim strażacy interweniowali 455 razy. Większość zgłoszeń - aż 360 - dotyczyła skutków porywistego wiatru.

Potężne burze przeszły również nad innymi częściami Polski - m.in. Mazurami, gdzie deszcz i silny wiatr zmusił straż pożarną do podjęcia wielu interwencji na drogach. Wiatr powalał drzewa, które tarasowały przejazd i dokonywały zniszczeń w gospodarstwach domowych.

d3m5lm1

Poważnie zalane zostały w czwartek Łódź i Zgierz:

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3m5lm1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m5lm1