Trwa ładowanie...

Warszawa. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy pod nowym adresem

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wznowi działalność po półrocznej izolacji. Placówka będzie działać pod nowym adresem, w Alejach Ujazdowskich 20.
Share
Warszawa. Instytucja będzie miała nową siedzibę
Warszawa. Instytucja będzie miała nową siedzibęŹródło: Urząd m.st. Warszawa, Fot: Urząd m.st. Warszawa
d40jzha

Jak podkreśla stołeczny ratusz, w nowym miejscu odbywać się będą projekcje, spotkania, debaty i warsztaty. Gospodarze mają nadzieję, że wkrótce będzie to ulubione miejsce kinomaniaków w Warszawie.

Znany jest już program nowego sezonu. Odbędą się m.in. spotkania z filmami o Warszawie w Klubie Filmowym Stolica (w ramach obchodów 75. rocznicy odbudowy stolicy), warsztaty dla dzieci „Trampolina do kina. Odkrywcy animacji”, Klub Serialowy w Odcinkach czy Klub Filmowy Poza Kadrem.

Kino polskie i zagraniczne, filmy klasyczne i współczesne – fabularne i dokumentalne, spotkania z twórcami – to wszystko czeka na warszawiaków w centrum miasta. Kolejne atrakcje przygotowano na jesienne i zimowe weekendy.

d40jzha

Warszawa. Misja instytucji

- Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy to stołeczna instytucja kultury powstała pod koniec 2018 roku. Jest pierwszą placówką związaną swoją misją z kinem i przestrzenią kultury filmowej. Organizuje projekcje, dyskusje, wystawy, koncerty i debaty. Prowadzi też szeroko zakrojoną działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży, oraz spotkania z twórcami – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Instytucja projektuje i zleca badania rynku zawodów filmowych. Współpracuje także z metodykami i edukatorami, opracowując programy, które pozwolą jak najszerzej posługiwać się medium audiowizualnym w edukacji szkolnej i pozaszkolnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40jzha

Podziel się opinią

Share
d40jzha
d40jzha