Trwa ładowanie...
d18d803

Warszawa. Coraz więcej motocyklistów ginie na drogach. Policja apeluje o rozwagę

Na stołecznych oraz podwarszawskich drogach ginie coraz więcej motocyklistów. Najczęściej wypadkom ulegają młodzi ludzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa i okolice. Coraz więcej śmiertelnych wypadków z udziałem motocyklistów.
Warszawa i okolice. Coraz więcej śmiertelnych wypadków z udziałem motocyklistów. (Policja)
d18d803

W ciągu ostatnich zaledwie kilku tygodni doszło do wielu tragicznych w skutkach wypadków z udziałem motocyklistów.

"Gubi ich brawura, głupie popisywania się przed kolegami, brak wyobraźni przekładający się na dużą prędkość" – informuje Stołeczna Komenda Policji.

Zderzenie motocyklu jadącego kilkadziesiąt kilometrów na godzinę niestety kończy się zazwyczaj śmiercią albo ciężkim kalectwem miłośnika jednośladu.

d18d803

"Wraz z pojawieniem się na drogach większej liczby motocykli i innych jednośladów, zwiększa się liczba wypadków z ich udziałem. Wina za wypadki drogowe z udziałem motocyklistów leży zarówno po ich stronie, jak i po stronie kierujących samochodami" – podaje warszawska policja.

Zobacz także: "Ślizgiem uniknął zderzenia z samochodem"

Warszawa i okolice. Ponoszą śmierć na miejscu

Statystyki w tym roku są przerażające. Jak dowiedział się portal TVN Warszawa w zeszłym roku, do połowy czerwca na terenie Warszawy oraz w okolicznych powiatach zginęło łącznie pięcioro motocyklistów. Ten rok przyniósł ich już dwunastu.

d18d803

W ostatnich dniach maja na zjeździe z Trasy Świętokrzyskiej przy ulicy Kijowskiej na Pradze, miłośnik jednośladu wypadł z drogi i uderzył w stojący nieopodal słup. Pomimo reanimacji zmarł.

Zielonka – czarnym punktem

Jak podaje policja, czarnym punktem na mazowieckiej mapie, gdzie bardzo często dochodzi do tragicznych zdarzeń z udziałem motocyklistów jest powiat wołomiński.

7 maja w miejscowości Zielonka na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Południowej, kobieta kierująca autem marki Toyota zderzyła się z motocyklistą jadącym pojazdem BMW. Mężczyzna w skutek uderzania znalazł się na przeciwległym pasie ruchu, gdzie najechał na niego samochód marki Hyundai. Motocyklista zginął na miejscu.

d18d803

Kilka dni później, bo 20 maja również w Zielonce, tym razem przy ulicy Piłsudskiego, kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem, w skutek czego zjechał na prawą stronę jezdni i uderzył w barierę energochłonną znajdującą się przy drodze. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu go do szpitala.

Również w Zielonce 12 czerwca przy ulicy Kolejowej samochód typu bus zderzył się z motocyklem marki Suzuki. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła kierująca motocyklem 23-letnia kobieta.

Stołeczna policja apeluje o rozwagę na drodze, przede wszystkim o nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Ważne jest dbanie o stan techniczny pojazdu oraz używanie kasku ochronnego i odpowiedniej odzieży.

(fot. Policja)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18d803

Podziel się opinią

Share
d18d803
d18d803