Trwa ładowanie...

Warszawa. "Czajka". Awaria układu na moście pontonowym. Śmieci w instalacji

We wtorek MPWiK poinformowało o przerwie w pracy tymczasowego układu przesyłowego na moście pontonowym. Z powodu deszczu i burz, które przeszły w poniedziałek wieczorem nad Warszawą doszło do zapchania instalacji śmieciami.

Share
Warszawa. "Czajka". Awaria układu na moście pontonowym. Śmieci w instalacji
Źródło: Twitter MPWiK, Fot: Twitter MPWiK
d4eov9w

Z powodu zapchania śmieciami instalacji doszło do przerwy w pracy układu tymczasowego na moście pontonowym. Trwają prace nad udrożnieniem instalacji.

- W związku z deszczami nawalnymi miejscami, np. na Zaciszu, spadło aż 35 l wody na m2. To są niewyobrażalne ilości. Mieliśmy do czynienia z ogromnym napływem wód opadowych, które niosły ze sobą śmieci. W związku z tym znów apelujemy, żeby nie traktować toalet jak koszy na śmieci - przekazał WawaLove rzecznik MPWiK Marek Smółka.

d4eov9w

Rzecznik dodał, że tzw. kraty, które filtrują ścieki zostały zupełnie zapchane nieczystościami.

- Został uruchomiony, zgodnie z procedurą, przelew burzowy. Mamy przerwę w pracy układu tymczasowego na moście pontonowym. Trwają intensywne prace nad udrożnieniem tych zapchanych śmieciami instalacji – wyjaśnił Smółka.

- Deszcz nawalny (miejscami w ciągu 1h spadło 35l/m2) i ogromna ilość śmieci w kanalizacji spowodowały przerwę w pracy tymcz. układu przesyłowego. Zgodnie z procedurą zadziałał przelew burzowy. Jednocześnie pracujemy nad udrożnieniem zapchanych instalacji i ozonujemy ścieki – napisał rzecznik na Twitterze.

Ostatnio do awarii doszło również z powodu deszczu. 27 września prezes Wód Polskich Przemysław Daca alarmował, że z powodu intensywnych opadów deszczu, ścieki na tymczasowym moście pontonowym zaczęły przelewać się i ponownie trafiać do rzeki.

d4eov9w

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w zeszłym tygodniu informowało, że układ przesyłowy działa i od czwartku tłoczy ścieki do oczyszczalni "Czajka". Wykonane zostały też pierwsze prace przy przewiercie pod dnem Wisły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4eov9w

Podziel się opinią

Share
d4eov9w
d4eov9w