Trwa ładowanie...
d22q2v2

Warszawa. Czy będzie pięciokrotna podwyżka kar za nieopłacone parkowanie?

Mamy złą wiadomość dla wszystkich "parkujących na gapę". Kary w stolicy za brak biletu parkingowego mogą wzrosnąć z 50 do 250 złotych. Według władz miasta, podwyżka sprawi, że kierowcy przestaną uchylać się od płacenia, dzięki czemu Warszawa wzbogaci się nawet o pięć milionów złotych rocznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Władze miasta chcą podnieść kary za nieopłacenie parkingu
Warszawa. Władze miasta chcą podnieść kary za nieopłacenie parkingu (East News)
d22q2v2

Kwestia opłat za parkowanie była poruszana już w zeszłym roku m.in. przez dyrektora ZDM-u Łukasza Puchalskiego. Odpowiedź warszawskiego Urzędu Miasta nadeszła w maju, kiedy to zostało zapowiedziane urealnienie opłaty oraz rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania o kolejne dzielnice i stworzenie strefy śródmiejskiej w centrum miasta, w której będą obowiązywały wyższe stawki.

Warszawa za podniesieniem kar

Jak informuje portal "Transport-Publiczny", we wtorek, 28 lipca podczas sesji Komisji Infrastruktury rady Warszawy, członkowie poparli podniesienie kary za brak opłaty za parkowanie do 250 złotych. Obecnie obowiązuje kara w wysokości 50 złotych, jest to więc spora różnica. Jednak dla porównania – mandat za brak biletu w komunikacji miejskiej wynosi aż 266 złotych.

d22q2v2

"Według danych z 2019 roku miesięcznie w Warszawie wystawianych jest 30 tysięcy kar za brak opłaty parkingowej. Spora liczba mandatów wynikała z tego, że kierowcom po prostu nie opłacało się płacić za bilet, skoro cały dzień nielegalnego parkowania kosztował ich (oczywiście jeśli zostali przyłapani) 50 złotych" – tłumaczy Urząd Miasta.

"Zobacz także: Mistrz parkowania. Zawstydził kierowców"

Najbliższa sesja rady miasta, na której odbędzie się jeszcze głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 30 lipca.
Podniesienie kar za brak biletu parkingowego wprowadziły w życie już takie miasta jak Wrocław, Kraków czy Poznań. Zwykle byłą to podwyżka do 200 zł.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22q2v2

Podziel się opinią

Share

d22q2v2

d22q2v2