Trwa ładowanie...

Warszawa dla niepełnosprawnych. Znajdź "kopertę" w smartfonie

iParkomat to młody, polski start-up założony przez grupę pasjonatów

Warszawa dla niepełnosprawnych. Znajdź "kopertę" w smartfonie
d1cnb6l
d1cnb6l

Powstał serwis, który ułatwi osobie niepełnosprawnej znalezienie w Warszawie miejsca parkingowego. Wyszukiwarka zlokalizuje najbliższe miejsca, poinformuje czy jest ono płatne oraz kiedy można z niego korzystać.

Po wejściu na stronę www.iparkomat.pl i wpisaniu w pole wyszukiwania danych adresowych lokalizacji, otrzymamy listę najbliżej położonych miejsc parkingowych, w tym również dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo iparkomat.pl poinformuje, czy to miejsce parkingowe jest płatne (i w jakiej wysokości) oraz kiedy jest dostępne.

Co więcej, baza miejsc tam dostępnych stale się zwiększa, a to za sprawą rosnącej społeczności serwisu – każdy może bezpłatnie zarejestrować najbliższe miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej za pośrednictwem swojego smartfona lub komputera. Gdy informacja trafi do serwisu, stanie się od razu dostępna dla wszystkich potrzebujących.

iParkomat do współpracy zaprasza również władze samorządowe. Miasto stołeczne Warszawa jako pierwsze przekazało dane o publicznych miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Stolica chętnie współpracuje z kreatywnymi przedsiębiorcami ze społecznikowskim zacięciem, dzieląc się swoimi zasobami informacji w myśl modelu otwartych danych publicznych. Taka współpraca przynosi obopólne korzyści, a co najważniejsze korzystają na tym przede wszystkim mieszkańcy, którzy otrzymują w wygodny i nowoczesny sposób dostęp do usług publicznych. W iparkomat.pl znajdziemy lokalizację wszystkich kilkuset publicznych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych w obrębie stolicy.

d1cnb6l

Twórcy serwisu aktualnie rozmawiają z kolejnymi miastami i zapraszają do współpracy wszystkie osoby fizyczne, firmy, fundacje i stowarzyszenia, którym zależy na redukowaniu barier transportowych dla osób niepełnosprawnych.

iParkomat to młody, polski start-up założony przez grupę pasjonatów w 2014 roku, działający w szeroko pojętej branży mobile i motoryzacyjnej. Usługa opiera się na zasadach ekonomii dzielonej i pozwala na udostępnianie prywatnego miejsca parkingowego przez właściciela osobie, która potrzebuje miejsca postojowego w tej lokalizacji.

d1cnb6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cnb6l