Trwa ładowanie...
dlc1s2u

Warszawa. Drogowcy remontują ul. Potocką. Jest już nowa nawierzchnia

Na ul. Potockiej między ulicami Gwiaździstą a Mickiewicza można już jeździć po równej nawierzchni. W weekend sfrezowany został stary asfalt i położony nowy. Prace remontowe nadal trwają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Ulica Potocka przechodzi kompleksowy remont
Warszawa. Ulica Potocka przechodzi kompleksowy remont (Zarząd Dróg Miejskich)
dlc1s2u

Nowa ul. Potocka powinna być gotowa na początku września – przekazał Zarząd Dróg Miejskich.

Ulica Potocka jest jedną z głównych ulic na Żoliborzu. Znajduje się przy niej wiele bloków mieszkalnych. Wjeżdża się od niej pod stadion Marymontu i na znajdujące się obok niego korty tenisowe. Ulica pełni kilka funkcji w ruchu międzyosiedlowym i lokalnym.

Jak informuje ZDM, od kilku tygodni na odcinku od ul. Gwiaździstej do ul. Mickiewicza trwa remont. W weekend na tym 550-metrowym fragmencie drogowcy przeprowadzili jedne z najważniejszych prac. Sfrezowali stary asfalt, a w jego miejsce położyli nowy. Aby wydłużyć trwałość, kolejne warstwy wzmocniono specjalną siatka z włókna szklanego.

dlc1s2u

Pozostała jeszcze wymiana części istniejących chodników i położenie trotuaru tam, gdzie go brakowało – po północnej stronie ul. Potockiej od skrzyżowania z ul. Drohicką w stronę ul. Gwiaździstej. Remont obejmie również wszystkie zjazdy z ulicy i zatokę przystankową przy rondzie Turowicza, która po zakończeniu robót będzie betonowa – podkreśla ZDM.

Dzięki remontowi ulica całkowicie zmieni swoje oblicze. W 2017 r. odnowiono ją na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Słowackiego. Zyskała nową nawierzchnię i chodniki, powstały też azyle na przejściach dla pieszych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dlc1s2u

Podziel się opinią

Share
dlc1s2u
dlc1s2u