Trwa ładowanie...

Warszawa drugą "Doliną Krzemową"? Ruszyła rekrutacja do programu dla "startupowców"

Warszawa stawia na talenty w dziedzinie high-tech.

Warszawa drugą "Doliną Krzemową"? Ruszyła rekrutacja do programu dla "startupowców"
d22gvvm
d22gvvm

Wczoraj rozpoczęła się rekrutacja do programu akceleracyjnego dla startupowców z sektora life science, oprogramowania oraz Internetu rzeczy (IoT). Władze Warszawy zapraszają do skorzystania z oferty wszystkie talenty w dziedzinie high-tech.

Podczas programu uczestnicy będą mogli pracować m.in z Markiem Borzestowskim (współtwórcą Wirtualnej Polski), Lidią Adamską, wieloletnią dyrektor finansową warszawskiej giełdy (CFO), czy prof. Tomaszem Ciachem, naukowcem i startupowcem. Do programu mogą przystąpić nie tylko startupy, ale także zespoły projektowe i "samotne wilki" bez własnej firmy. Jedynym warunkiem jest przedstawienie rewolucyjnego rozwiązania, nadającej się do komercjalizacji technologii lub unikatowego formatu biznesowego.

- Najlepsze uczelnie techniczne w kraju, dogodne położenie pomiędzy Wschodem a Zachodem, dwa lotniska obsługujące połowę ruchu lotniczego w kraju, wspaniałe i rozpoznawalne na świecie środowisko startupowe, sugerują, że miejsca starczy dla liderów z całej Europy. Zapraszamy do Warszawy - mówi Michał Olszewski wiceprezydent m.st. Warszawy.

Działalność "Startup Hub Warsaw"

Tegoroczny program - "Startup Hub Warsaw" - odpowiada na zjawisko umiędzynarodowiania się innowacji i zaprasza do stolicy zespoły z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej i świata. Czeka na nich autorski program merytoryczny, praca z czołowymi ekspertami i 30 000 zł nagrody.

Miasto zleciło Fundacji "Startup Hub Poland" uruchomienie kolejnego miejskiego programu akceleracyjnego dla startupów i projektów technologicznych. Fundacja od 4 lat przyciąga do kraju polskich wynalazców z emigracji oraz największych talentów inżynieryjnych ze świata. "Startup Hub" widoczny jest we wszystkich krajach regionu. Tylko w ostatnim roku do Hubu trafiło ponad 600 projektów high-tech. Międzynarodowy team inwestycyjny z warszawskiego Mokotowa wsparł w ramach pilotażowego inkubatora Bridge Alfa 8 najlepszych zespołów tworząc z nimi startupy z finansowaniem na poziomie 1,5 mln złotych.

d22gvvm

Zapisy oraz odpowiedzi na pytania, na jakie trzeba będzie odpowiedzieć w drodze po pieniądze i spełnienie biznesowych ambicji, można znaleźć już teraz na stronie: startuphub.pl/WARSAW

d22gvvm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22gvvm