Trwa ładowanie...

Warszawa. Duże zainteresowanie programem Mieszkanie Plus w stolicy. Inwestycję chce zaprojektować prawie 100 zespołów

Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie przy ul. Ratuszowej, na Pradze-Północ, w Warszawie. Kto ją wybuduje dowiemy się w lutym 2020 r. Do konkursu zgłosiło się 93 wykonawców.
Share
Warszawa. Duże zainteresowanie budową osiedla "Mieszkanie Plus" przy ul. Ratuszowej
Warszawa. Duże zainteresowanie budową osiedla "Mieszkanie Plus" przy ul. RatuszowejŹródło: East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
dsy74xj

Polski Fundusz Nieruchomości, który koordynuje budowę mieszkań w Warszawie, poinformował, że wszystkie pracownie architektoniczne spełniły wymogi pierwszego etapu konkursu i teraz muszą przesłać m.in. swoje portfolio i szkic koncepcji. Spośród zakwalifikowanych, sąd konkursowy wybierze od czterech do sześciu zespołów.

Listę poznamy 13 listopada, a ostateczne rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na luty 2020 r.

W Warszawie nowe osiedle "Mieszkanie Plus" powstanie na Pradze-Północ. Działka przy ul. Ratuszowej liczy ponad 1,7 ha i jest w sąsiedztwie stołecznego ZOO. Na osiedlu ma być ok. 500 mieszkań, będą też lokale usługowe na parterze budynków.

dsy74xj

Zobacz też: Nastolatek nie przyjął opłatka, przyjechała policja. Odmienne reakcje polityków

Na terenie osiedla w Warszawie ma znaleźć się także plac zabaw oraz miejsce odpoczynku dla seniorów. 30 proc. działki ma zostać strefą zieloną.

W całym województwie mazowieckim powstanie 40 osiedli, które spełnią wymogi rządowego programu "Mieszkanie Plus". Pod koniec września ruszyła budowa 138 mieszkań w Mińsku Mazowieckim przy ul. Klonowej.

dsy74xj

W samej Warszawie to nie tylko osiedle przy ul. Ratuszowej, ale także osiedle Nowe Jeziorki. To jedna z największych inwestycji - w południowej części Ursynowa ma powstać prawie 3 tys. mieszkań.

Pod koniec października PFR Nieruchomości poinformowała o zakupie działki u zbiegu ulic Modlińskiej i Płochocińskiej. Wstępna koncepcja przewiduje budowę 12 budynków mieszkalnych oraz jednego budynku usługowego. Na osiedlu powstanie 1 tys. mieszkań, a jego budowa rozpocznie się w 2022 roku.

Źródło: Portal Samorządowy

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsy74xj

Podziel się opinią

Share
dsy74xj
dsy74xj