Trwa ładowanie...
dez5a9p

Warszawa. Duże zainteresowanie programem Mieszkanie Plus w stolicy. Inwestycję chce zaprojektować prawie 100 zespołów

Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie przy ul. Ratuszowej, na Pradze-Północ, w Warszawie. Kto ją wybuduje dowiemy się w lutym 2020 r. Do konkursu zgłosiło się 93 wykonawców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Duże zainteresowanie budową osiedla "Mieszkanie Plus" przy ul. Ratuszowej
Warszawa. Duże zainteresowanie budową osiedla "Mieszkanie Plus" przy ul. Ratuszowej (East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK)
dez5a9p

Polski Fundusz Nieruchomości, który koordynuje budowę mieszkań w Warszawie, poinformował, że wszystkie pracownie architektoniczne spełniły wymogi pierwszego etapu konkursu i teraz muszą przesłać m.in. swoje portfolio i szkic koncepcji. Spośród zakwalifikowanych, sąd konkursowy wybierze od czterech do sześciu zespołów.

Listę poznamy 13 listopada, a ostateczne rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na luty 2020 r.

W Warszawie nowe osiedle "Mieszkanie Plus" powstanie na Pradze-Północ. Działka przy ul. Ratuszowej liczy ponad 1,7 ha i jest w sąsiedztwie stołecznego ZOO. Na osiedlu ma być ok. 500 mieszkań, będą też lokale usługowe na parterze budynków.

dez5a9p

Zobacz też: Nastolatek nie przyjął opłatka, przyjechała policja. Odmienne reakcje polityków

Na terenie osiedla w Warszawie ma znaleźć się także plac zabaw oraz miejsce odpoczynku dla seniorów. 30 proc. działki ma zostać strefą zieloną.

W całym województwie mazowieckim powstanie 40 osiedli, które spełnią wymogi rządowego programu "Mieszkanie Plus". Pod koniec września ruszyła budowa 138 mieszkań w Mińsku Mazowieckim przy ul. Klonowej.

dez5a9p

W samej Warszawie to nie tylko osiedle przy ul. Ratuszowej, ale także osiedle Nowe Jeziorki. To jedna z największych inwestycji - w południowej części Ursynowa ma powstać prawie 3 tys. mieszkań.

Pod koniec października PFR Nieruchomości poinformowała o zakupie działki u zbiegu ulic Modlińskiej i Płochocińskiej. Wstępna koncepcja przewiduje budowę 12 budynków mieszkalnych oraz jednego budynku usługowego. Na osiedlu powstanie 1 tys. mieszkań, a jego budowa rozpocznie się w 2022 roku.

Źródło: Portal Samorządowy

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dez5a9p

Podziel się opinią

Share
dez5a9p
dez5a9p