Trwa ładowanie...
d298nrl

Warszawa. Dwumetrowy wąż pełzał między samochodami

Nietypowa interwencja na Pradze-Południe. Okoliczni mieszkańcy zauważyli na ulicy dwumetrowego gada.
Share
Warszawa. Znaleźli dwumetrowego węża na Pradze-Południe. (fot. Straż Miejska)
Warszawa. Znaleźli dwumetrowego węża na Pradze-Południe. (fot. Straż Miejska)
d298nrl

Jak informuje stołeczna Straż Miejska, kilka dni temu doszło do niecodziennej sytuacji. Funkcjonariusze dostali wieczorem zgłoszenie o pełzającym po osiedlu gadzie.

"Po ulicy Osieckiej pełza jakiś dwumetrowy gad. Przyjedźcie szybko!" - usłyszeli strażnicy miejscy.

Kiedy patrol przyjechał na ulicę Osiecką, na Pradze-Południe, mundurowi przez dłuższą chwilę nie mogli znaleźć nigdzie stworzenia, które było widziane przez świadków w okolicy zaparkowanych samochodów. W końcu mundurowym udało się namierzyć gada pod pojazdem marki toyota. Stworzenie częściowo schowało się już pod silnikiem.

d298nrl

Warszawa. Dwumetrowy wąż zbożowy

"Okazało się, że tajemniczy gad to około dwumetrowy wąż zbożowy. Funkcjonariusze bezpiecznie odłowili węża przy pomocy specjalistycznego sprzętu, umieścili w specjalnym transporterze, a następnie przewieźli do Cites działającego przy stołecznym zoo" – poinformowała Straż Miejska.

(fot. Straż Miejska)

d298nrl

"Zobacz także: Wypłoszył węża z domu"

Wąż zbożowy w środowisku naturalnym występuje w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych. W Polsce jest powszechnie hodowany w warunkach domowych, więc prawdopodobnie musiało znudzić mu się terrarium i wybrał się na spacer.

W hodowlach na całym świecie występuje kilkaset odmian barwnych, np. węże czerwone, żółte, różowe, szare czy pomarańczowe lub białe. Ten gatunek węża odżywia się głównie gryzoniami, ptakami i jaszczurkami.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d298nrl

Podziel się opinią

Share
d298nrl
d298nrl