Trwa ładowanie...

Warszawa. Dziecko znalezione w Oknie Życia. Zostawiono liścik z wiadomością

W Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie znaleziono noworodka. Dziewczynka urodziła się w poniedziałek 24 sierpnia. Przy dziecku znajdował się liścik z wiadomością.

Share
Warszawa. W Oknie Życia znaleziono dziecko (Archidiecezja Warszawska)
Warszawa. W Oknie Życia znaleziono dziecko (Archidiecezja Warszawska)
d2efie6

Dziecko o godz. 5:11 znalazły siostry franciszkanki z zakonu Rodziny Maryi przy ul. Hożej 53. Tuż obok znajdowała się karteczka z informacją, że dziewczynka przyszła na świat 24 sierpnia o godz. 3 nad ranem.

- Siostry natychmiast - zgodnie z procedurami - wezwały karetkę pogotowia i policję. Dziewczynka była ubrana, czyściutka, według medyków z pogotowia - zdrowa - poinformowała s. Anna Uberman, cytowana w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Archidiecezji Warszawskiej.

d2efie6

Warszawa. Dziecko znalezione w Oknie Życia

Siostry nadały noworodkowi imię Zuzia. Jak przekazały, to już osiemnaste dziecko, które pozostawiono przy klasztorze przy ul. Hożej w Warszawie.

- U nas była tylko 40 minut, siostry spontanicznie nadały jej imię Zuzia - dodała siostra Uberman.

Po przebadaniu dziecka przez ratowników medycznych zostało ono przewiezione do Szpitala św. Rodziny w Warszawie

Okno Życia istnieje w Warszawie od prawie 12 lat. Poświęcił je 6 grudnia 2008 roku abp Kazimierz Nycz. Było to wówczas drugie w kraju takie miejsce. Mieści się przy ul. Hożej 53, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi i to siostry z tego zgromadzenia pełnią nieustanny dyżur w tym miejscu” - czytamy na stronie Archidiecezji Warszawskiej.

Zobacz także: Aleksiej Nawalny w szpitalu. Ryszard Czarnecki: Władimir Putin obawia się białoruskiego scenariusza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2efie6

Podziel się opinią

Share
d2efie6
d2efie6