Trwa ładowanie...

Warszawa. Elektryzująca wiadomość z Powiśla!

Powiśle właśnie wzbogaciło się o nowe, przyciągające uwagę miejsce. W środę 20 maja zaczęło się nowe życie Elektrowni Powiśle. Co nowego będzie można znaleźć w murach budynku?

Share
Warszawa. Elektryzująca wiadomość z Powiśla!Źródło: PAP
d1h833x

Warszawa. Metamorfoza Elektrowni Powiśle

O zmianach, jakie zaszły w ponad 100-letnim kompleksie Elektrowni Powiśle opowiadał na antenie Radia RDC Michał Sadowski z pracowni architektonicznej APA Wojciechowski. – Przerobiliśmy ją na atrakcyjną przestrzeń, która ucieszy zarówno klienta jak i mieszkańca, który chce odpocząć w postindustrialnym miejscu. Zarówno program użytkowy budynków sąsiednich, jak i samej hali, jest tak skonstruowany, że będzie beauty hall, gdzie zarówno panie, jak i panowie będą mogli zadbać o swój wygląd. Na parterze będzie food hall, czyli miejsce otoczone wianuszkiem restauracji z wielkim miejscem do siedzenia w środku - mówił architekt.

Historia budynku elektrowni zaczęła się 1904 roku. Konstrukcja była zatem świadkiem niemal całego XX wieku i przetrwała bombardowanie stolicy 1939. Po przebudowie w renowacji w 1945 roku zaczęła ponownie dostarczać warszawiakom prąd, co czyniła nieprzerwanie aż do końcówki lat 90. Na emeryturze będzie spełniać zupełnie inną funkcję, ale echa elektryczności wciąż będą tu obecne. - Tam produkowano prąd, wobec czego będziemy mogli podziwiać wszystkie związane z tym elementy: bezpieczniki, stare tablice rozdzielcze i przede wszystkim przepiękna wyeksponowana konstrukcja stalowa, która stanowiła podstawę budowy tej hali oraz leje węglowe - mówił na antenie RDC Sadowski.

Warszawa. Nowa Elektrownia Powiśle to nie tylko handel i usługi

Na terenie elektrowni poza galerią handlową znalazły się również duże powierzchnie biurowe i apartamentowce . Na przyszły rok zaplanowano tu otwarcie luksusowego hotelu. Koszt całkowity inwestycji przekracza zawrotną kwotę 200 milionów euro.

d1h833x

Zobacz także:Wybory 2020. Krytyka Rafała Trzaskowskiego. Sebastian Kaleta przypomina "niespełnione obietnice"

To zupełnie nowe życie dla wielkiego ceglanego gmachu, który w ostatnich dekadach sukcesywnie niszczał i popadał w zapomnienie. Budynek jest przykładem niecodziennej architektury w stylu industrialnym i uratowanie go z pewnością przedłuży wspomnienie o dawnym przeznaczeniu budowli.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1h833x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h833x
d1h833x