Trwa ładowanie...
d2gquab

Warszawa. Gigantyczny spadek pasażerów na Lotnisku Chopina

Lotnisko Chopina poinformowało, że w kwietniu obsłużyło zaledwie 13 tys. pasażerów, notując tym samym spadek ich liczby o ponad 99 procent. Był to pierwszy miesiąc z zakazem regularnych lotów, który został wprowadzony przed pandemię koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Gigantyczny spadek pasażerów na Lotnisku Chopina
Warszawa. Gigantyczny spadek pasażerów na Lotnisku Chopina (PAP)
d2gquab

Lotnisko Chopina z olbrzymim spadkiem pasażerów

Lotnisko Chopina poinformowało, że w kwietniu zrealizowane zostało 971 operacji lotniczych (startów i lądowań). To ponad 93 procent mniej w porównaniu do kwietnia ubiegłego roku. Łącznie z usług lotniska skorzystało 13 tys. pasażerów, notując spadek o 99,1 proc.

Od początku 2020 roku w ruchu międzynarodowym obsłużono 2,811 mln osób, co oznacza spadek o 39,3 procent. W ruchu krajowym około 313,5 tys. osób, odnotowując spadek o 41,3 procent. Jeśli chodzi o ruch tradycyjny, to skorzystało z niego 2,299 mln. pasażerów (spadek o 41,2 procent). Z kolei z niskokosztowego 502 tys. (spadek o 42,8 procent). Port podaje, że ruch czarterowy odnotował 323 tys. osób, czyli wzrost o 9,8 procent.

d2gquab

Większość pasażerów, bo ponad 56 procent, podróżowało w strefie Schengen, a 43,4 proc. za cel podróży wybrało kraje Non-Schengen. Port podkreśla, że ogromny wpływ na wyniki przewozowe miała zakończona na początku kwietnia akcja #LOTdoDomu, w ramach której tysiące Polaków wróciło do kraju.

Od początku roku przewóz ładunków na pokładach wszystkich statków powietrznych wyniósł 26 819 ton (spadek o 7,6 procent), a przewóz poczty na pokładach wszystkich statków powietrznych wyniósł 2 875 ton (spadek o 45,1 procent).

Zobacz także:Katastrofa samolotu. Rozbił się w centrum miasta

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gquab

Podziel się opinią

Share

d2gquab

d2gquab