Trwa ładowanie...
d3ky7ch

Warszawa. Gotowy projekt “Dobre chodniki dla Politechniki”

Drogowcy zrealizowali projekt zgłoszony przez studentów Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej w ramach budżetu obywatelskiego. Przebudowano chodnik i drogę rowerową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Chodnik został przebudowany
Warszawa. Chodnik został przebudowany (Zarząd Dróg Miejskich)
d3ky7ch

Na wysokości kampusu Politechniki, w alei Armii Ludowej przebudowany został chodnik oraz przylegająca do niego droga dla rowerów. Po zmianach chodnik jest z granitowych płyt, a droga dla rowerów z asfaltu. Dotychczas całość była wykonana z betonowej kostki – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Oprócz remontu projekt zakładał również poszerzenie chodnika. Tam, gdzie było to możliwe bez znacznej ingerencji w zieleń, powierzchnia chodnika została powiększona do trzech metrów.

Warszawa. Remont jezdni

Wyremontowana została też jezdnia w rejonie przejścia i przejazdu rowerowego przez ulicę Podoskich. Teraz zarówno chodnik, jak i trasa rowerowa są poprowadzone równo z poziomem jezdni. Wcześniej w tym miejscu był niepotrzebny spadek. Dodatkowo przejazd rowerowy został pomalowany na czerwono, żeby lepiej zwracał uwagę kierowców skręcających z Trasy Łazienkowskiej.

Obecnie po sąsiedzku w alei Armii Ludowej budowany jest kolejny granitowy chodnik. Rozpoczęły się prace przy przebudowie po południowej stronie na odcinku rondo Jazdy Polskiej-Marszałkowska. Zgodnie z wytycznymi Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, część nawierzchni będzie wykonana z granitu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3ky7ch

Podziel się opinią

Share
d3ky7ch
d3ky7ch