Trwa ładowanie...

Warszawa. Hałas na budowie II linii metra

Budowa przedłużenia II linii metra w Warszawie sprawia problemy mieszkańcom. Jak pisze Marcin, prace przy ulicy Kondratowicza na Bródnie trwają tam przez całą dobę. - To konieczne - zapewnia firma Gülermak. Nagranie przedstawiające hałas powodowany przez maszyny otrzymała redakcja Dziejesię.

Share
Warszawa. Hałas na budowie II linii metraŹródło: East News, fot: Marcin,Lech Gawuc/Reporter
d1z2jeg

"Czy ktokolwiek ma jakiś wpływ na przerwanie nocnych prac na budowie metra przy ulicy Kondratowicza w Warszawie? Jest północ, a oni tłuką młotem pneumatycznym" - napisał oburzony Marcin.

Warszawa. "Tego nie da się wytrzymać"

Na nagraniu, które przesłał do redakcji Dziejesię widzimy zaawansowane prace budowlane, które toczą się tuż za oknem zbulwersowanego mieszkańca warszawskiego Bródna. Tego, że jest głośno, rzeczywiście nie da się nie zauważyć.

"Właśnie dojechała jeszcze ciężarówka. Będą coś rozładowywać. Prace trwają 24 godziny na dobę. Tego nie da się wytrzymać. Straż miejska w Warszawie rozłożyła ręce. Ten koszmar trwa od około dwóch tygodni" - podkreślił nasz czytelnik.

Zobacz także: Rozbudowa II linii metra na Bródnie. "Hałas nie do zniesienia"

Warszawa. Firma odpowiada

O komentarz zwróciliśmy się do firmy Gülermak, głównego wykonawcy rozbudowy II linii metra w Warszawie. - Zdarza się, że takie zgłoszenia otrzymujemy. Mieszkańcy mogą zgłaszać wszelkie skargi na Punkcie Informacyjnym codziennie w godz 9-19 oraz u kierowników budów. Ze wzgledu na etap prac rzeczywiście jest to często zgłaszany temat - przekazał Bartosz Sawicki, rzecznik firmy.

d1z2jeg

Pytany o szczegóły godzin pracy robotników odpowiedział, że decyzja środowiskowa pozwala im na pracę od 6 do godziny 22. - Od tej decyzji są jednak wyjątki i właśnie taką specyficzną sytuacją jest budowa ścian szczelinowych, 30 metrowych dołów, zalewanych żel-betem. Taki proces trwa od 20 do 30 godzin i nie może zostac przerwany - podkreślił rzecznik Gülermak w Warszawie.

Warszawa. Rozbudowa II linii metra

- To najszybsza i najbardziej efektowna metoda budowy metra. Z naszej strony podejmujemy wszelkie starania, by prace odbywały się jak najciszej. Gdzie się da, budujemy ściany wygłuszające. W miarę możliwości wyciszamy też nasze maszyny - zapewniał Bartosz Sawicki.

Według informacji firmy, budowa ścian szczelinowych przy ulicy Kondratowicza w Warszawie potrwa do pierwszego kwartału 2020 roku. - Później będzie już znacznie ciszej, ponieważ będziemy mogli rozpocząć prace pod ziemią - zaznaczył Sawicki.

Wy również macie nietypową informację, którą chcecie się z nami podzielić? Piszcie na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia oraz nagrania!

d1z2jeg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z2jeg
d1z2jeg