Trwa ładowanie...
d4m6kda

Warszawa. Horrendalne ceny za maski higieniczne? UOKiK przyjrzy się im

UOKiK przyjrzy się rosnącym cenom produktów w związku z epidemią koronawirusa. "Niestety, niepokój społeczny wywołany fałszywymi informacjami sprzyja też nieuczciwym działaniom przedsiębiorców" - twierdzi prezes UOKiK-u.
Share
Koronawirus w Warszawie. UOKiK przyjrzy się wysokim cenom.
Koronawirus w Warszawie. UOKiK przyjrzy się wysokim cenom.Źródło: SPL/East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
d4m6kda

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjrzy się rażącym wzrostom cen produktów spożywczych i higienicznych. Na problem zwraca uwagę Tomasz Chróstny, prezes UOKiK-u, który powołał specjalny zespół monitorujący ceny. "Niestety, niepokój społeczny wywołany fałszywymi informacjami sprzyja też nieuczciwym działaniom przedsiębiorców. W efekcie wprowadzają oni w błąd, informując, że ich produkty chronią przed chorobą lub wielokrotnie zawyżają ceny" - informuje prezes.

Chróstny zauważa, że w ostatnim czasie wzrosła liczba nieuczciwych przedsiębiorców, którzy wprowadzają w błąd konsumentów. UOKiK walczy także z nieuczciwością w internecie. "Dzięki współpracy z Allegro, które wykazało się odpowiedzialną postawą, wyeliminowano ponad 50 tysięcy ofert produktów mających rzekomo pomóc w walce z koronawirusem" - dodaje

Zobacz także: Koronawirus. Co z igrzyskami w Tokio? "Niektórzy cały czas żyją nadzieją, że odbędą się w terminie"

Koronawirus w Polsce. UOKiK chce zmian

UOKiK chce zmian w specustawie dotyczącej koronawirusa. Zmiany mają dać większe uprawnienia do karania przedsiębiorców za wykorzystywanie strachu przed chorobą. Niektóre ceny wzrosły nawet kilkukrotnie. Proceder ten najbardziej widoczny jest na przykładzie masek higienicznych i żeli antybakteryjnych.

"Zakładamy możliwość pojawienia się dodatkowych mechanizmów sankcyjnych względem przedsiębiorców nadużywających swobody ustalania cen" - podsumowuje prezes UOKiK-u

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4m6kda

Podziel się opinią

Share
d4m6kda
d4m6kda