Trwa ładowanie...

Warszawa. Hulajnogi elektryczne powrócą na ulice stolicy

Hulajnogi elektryczne po miesięcznej przerwie wracają na ulicę Warszawy. Jako pierwsza swoją wypożyczalnię jednośladów postanowiła uruchomić firma "Lime". Na razie zaoferują jednak mniejszą liczbę pojazdów niż przed epidemią. Inni operatorzy pójdą jej śladem.

Share
Warszawa. Hulajnogi elektryczne powrócą na ulice stolicy
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d4mpdx9

- Wciąż wiele osób pozostaje w domach, ruch na ulicach jest nieznaczny, a właśnie korki to napęd dla takich usług jak nasze. Startujemy ze zmniejszonymi strefami, w których można wynajmować hulajnogi, i z ograniczoną do 8 km/h prędkością po wyjechaniu poza strefę. Na razie badamy rynek i będziemy konsekwentnie rozwijać usługi i wracać do kolejnych miast- powiedziała dla portalu Rzeczpospolita Paulina Ackermann, dyrektor operacyjny Lime na Polskę, Czechy i Węgry.

W stolicy na początek pojawi się ok. 200 jednośladów. Zdaniem Ackermann w czasie epidemii takie urządzenia transportu osobistego to korzystna i bezpieczna alternatywa dla komunikacji zbiorowej. Pojazdy są codziennie dezynfekowane, a operatorzy zalecają jazdę w rękawiczkach.

d4mpdx9

Veturillo. Prezydent chce zniesienia zakazu korzystania z rowerów publicznych

Karolina Gałecka, rzecznik prasowa ratusza poinformowała, że prezydent Warszawy wystosuje do rządu pismo w sprawie zniesienia zakazu korzystania z rowerów publicznych. Złagodzenie obostrzeń związanych z przemieszczaniem się wpływa na wzrost liczby pasażerów komunikacji miejskiej.

- Nie widać uzasadnienia dla utrzymywania zakazu korzystania z rowerów miejskich. Nie wolno ich używać od 1 kwietnia, a 20 kwietnia zakaz przedłużono do odwołania, podczas gdy niejeden warszawiak korzysta z Veturillo zamiast komunikacji miejskie- przekazała.

Dodała również, że kluczową zaletą roweru jest właśnie możliwość dostosowania się do obostrzeń w czasie epidemii koronawirusa. Stolica, przed wprowadzeniem zakazu używania rowerów miejskich, wspólnie z operatorem systemu – firmą Nextbike Polska – regularnie dezynfekowała kierownice, siodła, linki z kodem, a także ekrany dotykowe w terminalach stacji.

Zobacz także:

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mpdx9

Podziel się opinią

Share
d4mpdx9
d4mpdx9