Trwa ładowanie...

Warszawa i cudzoziemcy – prelekcja w Czytelni Naukowej

Warszawa bez cudzoziemców, którzy wybrali ją na miejsce swojego życia i pracy, nie byłaby sobą

Share
Warszawa i cudzoziemcy – prelekcja w Czytelni Naukowej
d1gc0m9

Warszawa bez cudzoziemców, którzy wybrali ją na miejsce swojego życia i pracy, nie byłaby sobą. Niezliczone rodziny przybyłe z różnych krajów, m. in. Baciarellich, Fukierów, Hoserów, Kolbergów, Lilpopów, Marconich, Norblinów, Szustrów, Wedlów i wiele, wiele innych, osiadły tu na stałe i współtworzyły bogactwo i urodę miasta. W najtrudniejszych momentach historii „warszawiacy nie z tej ziemi” ofiarowali stolicy majątek, a czasem własne życie.

Nawet w epoce PRL-u sporo było przybyszów ( jak np. Branko Ćirlić, Jitka Stokalska, Chris Niedenthal, Tessa Capponi-Borawska) nie zniechęconych biedą i trudami codzienności. Jest i dziś wielu znakomitych cudzoziemców w Warszawie.* Niektórzy stanowią duże zbiorowości o niebagatelnym znaczeniu dla jej kultury i gospodarki.*

Szczegółów na ten temat dowiedzieć się będzie można z wykładu Pawła Łosia i Moniki Demczyńskiej ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Złota Kaczka. Odbędzie się on w czwartek, 16 kwietnia, o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy; Czytelnia Naukowa Nr I, ul. św. Wincentego 85. Wstęp wolny.

d1gc0m9

d1gc0m9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gc0m9
d1gc0m9