Trwa ładowanie...

Warszawa. Informacje o koronawirusie w kilku językach dla cudzoziemców

Warszawa uruchomiła kanały informacji o koronawirusie dla cudzoziemców. Na stronie internetowej miasta można śledzić komunikaty m.in. w jęz. angielskim, rosyjskim, ukraińskim i wietnamskim.

Warszawa. Informacje o koronawirusie w kilku językach dla cudzoziemcówŹródło: East News
d2azuwf

Warszawa chce bieżąco informować cudzoziemców o wszystkich aktualnych zaleceniach i zmianach związanych z obecną sytuacją w kraju.

Na specjalnych kanałach informacji w kilku językach będą przede wszystkim obostrzenia i wskazówki dotyczące sytuacji cudzoziemców, tak aby mogli przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Na stronie um.warszawa.pl/koronawirus są zakładki w językach angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Na te języki będą tłumaczone najważniejsze aktualności ze strony głównej. Będą tam informacje o zmianach w działaniu placówek edukacyjnych, transportu publicznego, urzędów i szpitali. Na obce języki będą też przetłumaczone komunikaty o pomocy sąsiedzkiej.

d2azuwf

Niektóre z nich np. o rekrutacji do przedszkoli i szkół tłumaczone są również na język wietnamski.

Kolejne wskazówki przetłumaczone na kilka języków powstaną na podstawie pytań od mieszkańców. Dotyczy to np. pytań o zamknięte granice Polski czy zakaz transportu transgranicznego.

Warszawa. Przydatne adresy

Informacje w języku angielskim o funkcjonowaniu miasta i o koronawirusie w Warszawie można znaleźć w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

„Na stronie Stołecznego Biura Turystyki i fanpage’u Go to Warsaw zamieszczane są komunikaty związane z dostępnością warszawskich atrakcji oraz zalecenia w zapobieganiu zakażenia koronawirusem, przygotowane przez polskie Ministerstwo Zdrowia w języku angielskim, niemieckim, chińskim, wietnamskim, rosyjskim oraz ukraińskim” – czytamy w komunikacie.

d2azuwf

Od środy, 18 marca Centrum Wielokulturowe w Warszawie obsługuje specjalną infolinię dla cudzoziemców. W godz. 9-13 będzie można tam znaleźć informacje w języku polskim, rosyjskim, angielskim i gruzińskim. Od godz. 13 do 17 będą udzielane w języku polskim i angielskim.

Konsultanci przekażą m.in. zasady postępowania w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem. Dadzą też wskazówki, np. jak korzystać z pomocy lekarskiej, zwłaszcza w przypadku osób nieubezpieczonych i o nieuregulowanym statusie.

Cudzoziemcy uzyskają też poradę na temat niezbędnych formalności związanych z legalizacją pobytu w sytuacji ograniczonego działania urzędów. Informacje te można także znaleźć na stronie centrumwielokulturowe.waw.pl oraz fanpage’u Centrum Wielokulturowego w Warszawie.

Wszystkie usługi poradnicze placówki - prawnik, doradca zawodowy i integracyjny doradztwo ds. legalizacji pobytu oraz wsparcie psychologiczne - są kontynuowane zdalnie poprzez komunikator Skype i mailowo centrum@cww.waw.pl.

Przestrzeń Centrum Wielokulturowego, przy ul. Jagiellońskiej 54 jest zamknięta dla odwiedzających do 27 marca.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

d2azuwf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2azuwf