Trwa ładowanie...

Warszawa innowacyjna, estetyczna i przyjazna?

Hanna Gronkiewicz-Waltz podsumowuje dwa lata swojej drugiej kadencji

Share
Warszawa innowacyjna, estetyczna i przyjazna?
d134ya7

Ostatnie dwa lata to dla Prezydent Warszawy przede wszystkim* inwestycje: komunikacyjne* (jak II linia metra czy most M. Skłodowskiej-Curie),* infrastrukturalne* (oczyszczalnia ścieków „Czajka”), ale też związane z polepszaniem jakości życia w mieście -* rozbudowa lub budowa nowych domów komunalnych, obiektów sportowych, szpitali domów kultury i bibliotek*.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wspomina również, że dzięki zakupom nowoczesnego taboru oraz rozbudowie istniejących połączeń znacznie poprawiła się jakość i dostępność komunikacji miejskiej - pociągiem można dojechać m.in. na Lotnisko Chopina, miejskie spółki komunikacyjne wzbogaciły się o kilkaset nowych pojazdów, uruchomiony został system roweru miejskiego, który wiosną wjedzie m.in. na prawy brzeg. Warszawska Wisła jest nie tylko czystsza dzięki „Czajce”, ale również coraz bardziej atrakcyjna w oczach mieszkańców, którzy chętnie spędzają czas na miejskich plażach. Systematycznie rośnie też pula miejsc w warszawskich żłobkach i przedszkolach.

Warszawa coraz bardziej liczy się również jako stolica biznesu, miasto nowoczesne, przyjazne innowacjom. Na Powiślu i Pradze Północ powstają miejskie inkubatory przedsiębiorczości, miasto ma pierwszy w historii strategiczny dokument wyznaczający kierunki dalszego rozwoju stołecznej gospodarki - program* Innowacyjna Warszawa 2020*.

d134ya7

Miasto jest również liderem w pozyskiwaniu środków unijnych w bieżącej perspektywie - przyznane dofinansowanie to już ok. 4,5 tys. zł na jednego mieszkańca - i aktywnie przygotowuje się już do kolejnych ram finansowych UE.

- Stolica szybko się zmienia, przekształcając się w metropolię XXI wieku. Prezydent Stefan Starzyński mówił o „Warszawie wielkiej” - i taką teraz Warszawa się staje - mówi Prezydent.

Czy zgadzacie się z jej opinią?

d134ya7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d134ya7
d134ya7