Trwa ładowanie...
dmr4ceo

Warszawa. Interwencja policji wywołała u zatrzymanych senność

Warszawa dostarcza dość niecodziennych historii. Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w reakcji na pojawienie się funkcjonariuszy, zdecydowali, że najlepszym sposobem na uniknięcie odpowiedzialności będzie pozorowany sen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Udawali, że śpią, by uniknąć zatrzymania
Warszawa. Udawali, że śpią, by uniknąć zatrzymania (Unsplash.com)
dmr4ceo

W nocy z niedzieli na poniedziałek dwóch mężczyzn włamało się do jednej z warszawskich restauracji. Włamywacze kopniakiem wybili szybę w jednym z okien, po czym weszli do środka. Zanim zdecydowali się na wyniesienie z budynku swoich łupów, dopadło ich pragnienie, więc ugasili je znalezionymi w restauracji napojami. Na ich nieszczęście całą akcję zarejestrowały kamery.

Warszawa. Policja znalazła "zaspanych" włamywaczy

Policja została wezwana przez pracowników ochrony, którzy dostrzegli na miejscu wybitą szybę i ślady krwi. Natychmiastowa interwencja przyniosła pozytywny skutek - mężczyźni w dalszym ciągu przebywali wewnątrz lokalu. W reakcji na pojawienie się funkcjonariuszy policji, włamywacze, nie mogąc, uciec zdecydowali, że najlepszym pomysłem na ucieczkę jest zapadnięcie w pozorowany sen, co niezwłocznie uczynili, chowając się między meblami.

dmr4ceo

Ku niezadowoleniu mężczyzn, policjanci nie dali się nabrać na ten zabieg i dokonali zatrzymania. Mężczyźni wieku 32 i 43 lata zostali przebadani na obecność alkoholu w organizmie. Wyczyn niewątpliwie poprzedziło spożycie alkoholu, ponieważ badanie trzeźwości wykazało 2 promile. Włamanie było prawdopodobnie zaplanowane, gdyż zatrzymani przynieśli ze sobą kasetkę z narzędziami i dwie skrzynki na piwo. Ich celem nie był nie tylko zamknięty w butelkach browar, lecz także komputer, który włamywacze zdążyli odłączyć i przygotować do wyniesienia.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty włamania i usiłowania kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu, za co na podstawie kodeksu karnego, grozi im do 10 lat więzienia.

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmr4ceo

Podziel się opinią

Share
dmr4ceo
dmr4ceo