Trwa ładowanie...
dbs22cv

Warszawa. IV Bieg Pamięci "Wola 1944" odbędzie się online

Tegoroczna edycja Biegu Pamięci, zamiast w jednym z wolskich parków, odbędzie się w wybranych przez uczestników miejscach. Cel pozostaje niezmienny – upamiętnienie cywilnych ofiar rzezi Woli. Chodzi o to, aby pokonać minimum 1944 metry i przesłać tego potwierdzenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. W tym roku bieg odbędzie się online
Warszawa. W tym roku bieg odbędzie się online (Urząd Dzielnicy Wola)
dbs22cv

Jak informuje Urząd Dzielnicy Wola, tegoroczna edycja wydarzenia z uwagi na epidemię odbędzie się online. Dotychczasowe Biegi Pamięci gromadziły biegaczki i biegaczy w parku Powstańców (I edycja) i w parku im. Księcia Janusza. Biegom towarzyszyły rekonstrukcje historyczne, pokazy uzbrojenia i koncerty piosenek powstańczych.

Zamiast spotkania w parku w określonym dniu, uczestnicy będą mieli czas na udział w Biegu Pamięci od godz. 17:00 1 sierpnia do godziny 23:59 8 sierpnia. Niezmienny pozostaje minimalny dystans, który trzeba pokonać: 1944 metry. Odległość tę można przebyć w dowolnym miejscu na świecie, nie wyłączając stacjonarnych bieżni w domu lub na siłowni.

– Zmieniając formułę, nie zmieniamy podstawowych celów Biegu Pamięci. Zależy nam na upamiętnieniu cywilnych ofiar rzezi Woli, dokonanej w trakcie Powstania Warszawskiego. W tym wyjątkowym czasie pozostaje z nami jako partner Muzeum Powstania Warszawskiego – powiedział Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

dbs22cv

Warunkiem udziału jest przesłanie potwierdzenia przebycia dystansu, np. zdjęcia z aplikacji, na facebookowy profil dzielnicy MiejskaWola w wyznaczonym terminie. W zamian uczestnicy otrzymają okolicznościowy dyplom.

- Nie będziemy porównywać czasów, liczy się pokonanie dystansu. Zachęcam wszystkich do udziału, mając nadzieję, że kolejne edycje biegu odbędą się już w tradycyjnej formule – dodała Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dbs22cv

Podziel się opinią

Share

dbs22cv

dbs22cv