Trwa ładowanie...

Warszawa. Jak znaleźć swój lokal wyborczy?

W wyborach prezydenckich 2020 mamy możliwość głosowania w lokalu wyborczym lub korespondencyjnie. Sprawdź, jak znaleźć swój lokal wyborczy.

Share
Warszawa. Jak znaleźć swój lokal wyborczy?Źródło: PAP
d2tu2gj

Wybory 2020. Pierwsza tura wyborów prezydenckich już za nami. Druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę, 12 lipca. Podpowiadamy, jak znaleźć lokal wyborczy za pośrednictwem strony internetowej oraz jak oznaczone będą lokale w dniu wyborów.

Warszawa. Jak znaleźć lokal on-line?

Znalezienie lokalu wyborczego, w którym można głosować nie powinno być trudne. Lokale wyborcze znajdują się w szkołach, urzędach gmin czy domach kultury. Jeśli jednak ktoś miałby problem ze znalezieniem właściwego lokalu wyborczego, może to zrobić za pośrednictwem strony internetowej Państwowej Komisji Wyborczej. W zakładce "Wyszukiwarka obwodów" można sprawdzić, w którym lokalu wyborczym możemy głosować.

Aby znaleźć lokal wyborczy na stronie pkw.gov.pl wybieramy zakładkę "Wybory Prezydenta RP". Można ewentualnie wejść bezpośrednio na stronę wybory.gov.pl. Następnie należy kliknąć w "Wyszukiwarka obwodów" . Tam znajdziemy swój lokal wyborczy.

d2tu2gj

Warszawa. W jakich godzinach będą czynne lokale wyborcze?

Lokale wyborcze będą czynne dokładnie przez 14 godzin, od godz. 7:00 do 21:00

Warszawa. W jaki sposób będą oznaczone lokale wyborcze?

Lokale wyborcze w czasie trwania wyborów są dobrze oznaczone. Przed lokalem w dniu wyborów będzie znajdować się tablica z informacją o tym, które ulice wchodzą w skład danego okręgu wyborczego i mieszkańcy których ulic mogą głosować w danym lokalu wyborczym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2tu2gj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tu2gj
d2tu2gj