Trwa ładowanie...

Warszawa jakiej już nie ma. Zdjęcia z lat 1900-1960

Nowa, niezwykła wystawa w warszawskim Fotoplastikonie
Share
Warszawa jakiej już nie ma. Zdjęcia z lat 1900-1960
d1r4vxy

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do Fotoplastikonu Warszawskiego na wystawę zdjęć warszawskich "Warszawa jakiej już nie ma. *Zdjęcia z lat 1900-1960, z kolekcji Danuty Szlajmer, Zbigniewa Szczypki i zbiorów własnych Fotoplastikonu Warszawskiego.*" będącej kompilacją najpiękniejszych zdjęć z najpopularniejszych i cieszących się największym zainteresowaniem wystaw tj. „ Warszawa sprzed 100 lat”, "Warszawa 3 Pokoleń" i "Warszawa (od)budowana."

Czytaj również: W Warszawie powstanie Ściana Pamięci

Wystawa składa się z 48 zdjęć stereoskopowych prezentujących Warszawę w trzech okresach historycznych przed I wojną światową, w czasie II wojny światowej i w latach odbudowy. A na zdjęciach sceny z życia Warszawy i Warszawiaków. Piękne kamienice i ruchliwe wielonarodowościowe ulice Warszawy przedwojennej, agonia stolicy w latach 1939-1945 oraz radość i ogrom pracy włożony w odbudowę zniszczonego miasta. Wszystkie razem umożliwiają podróż po burzliwych losach XX wiecznej Warszawy, stanowiąc okazję do poznania jej historii, charakteru i niezłomności.

d1r4vxy

Wystawa czynna będzie przez cały grudzień 2013, codziennie oprócz niedziel i poniedziałków, od godz. 10:00 do 18:00. Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51, oficyna. Wstęp: 4 i 2 zł.

Czytaj również: Muzeum Powstania Warszawskiego najciekawszą atrakcją turystyczną w Warszawie

d1r4vxy

Podziel się opinią

Share
d1r4vxy
d1r4vxy