Trwa ładowanie...
dwny8ke

Warszawa. Jest decyzja ratusza ws. rurociągu do oczyszczalni Czajka

Warszawa. Jest decyzja ratusza ws. rurociągu do oczyszczalni Czajka. Nie zostanie on poprowadzony, jak wcześniej proponowano, mostem Marii Curie-Skłodowskiej. Dodatkowa zapasowa nitka rurociągu zostanie pociągnięta pod tunelem kolektora, w którym doszło do awarii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest decyzja ratusza ws. rurociągu do oczyszczalni ścieków Czajka
Jest decyzja ratusza ws. rurociągu do oczyszczalni ścieków Czajka (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dwny8ke

Informację o decyzji ratusza w sprawie tymczasowego, awaryjnego rurociągu, którym płynąć będą ścieki do oczyszczalni "Czajka" jako pierwsze przekazało Radio ZET.

Informację potwierdził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Rząd twierdził, że rurociąg tymczasowy będzie działał około 2 miesięcy. Dlatego podjęliśmy decyzję, by wybudować alternatywny rurociąg pod dnem Wisły - stwierdził Trzaskowski.

dwny8ke

Jak wyjaśnił Rafał Trzaskowski, dodatkowa nitka nie znajdzie się w tunelu z kolektorami, ale zostanie ułożona pod dnem Wisły poprzez tzw. przecisk. - Po to, żeby te dwa przesyły działały niezależnie - tłumaczył. Według prezydenta stolicy, cała operacja potrwa około dwóch miesięcy i "ma być rozwiązaniem tymczasowym".

W tym samym czasie będzie prowadzona naprawa zepsutego rurociągu. Eksperci, jak wyjaśnił prezydent Warszawy, stwierdzili, że wystarczy wymienić 100-metrowy odcinek rury, by ścieki mogły nim ponownie popłynąć. - Gdyby okazało się, że pojawią się jakieś kolejne trudności, będziemy mieć w odwodzie dodatkową, alternatywną nitkę rurociągu - dodał Trzaskowski.

Zobacz także: Warszawa - Wisła zanieczyszczona ściekami. Rafał Trzaskowski: Podziękuję premierowi Morawieckiemu

Do awarii w oczyszczalni ścieków Czajka doszło pod koniec sierpnia. W efekcie usterki nieczystości były zrzucane wprost do Wisły.

dwny8ke

Zobacz także: Sebastian Kaleta: potrzebny nadzór Prokuratury Krajowej ws. "Czajki"

Rząd zdecydował się na budowę tymczasowego rurociągu, którym ścieki są przetransportowywane do oczyszczalni. Ma on działać przez 2-3 miesiące. Do czasu, kiedy władze Warszawy nie zbudują własnego tymczasowego rurociągu. Przewidywano, że naprawa kolektora może bowiem potrwać wiele miesięcy.

dwny8ke

Podziel się opinią

Share

dwny8ke

dwny8ke